iLounge | Newsy | iPhone 14 Pro będzie miał ultraszerokokątny obiektyw 48 MP
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 08/30/22

iPhone 14 Pro będzie miał ultraszerokokątny obiektyw 48 MP

Mówi się, że iPhone 14 Pro ma wiele ulepszeń aparatu, w tym ultraszerokokątny obiektyw i zoom pikseli.iPhone 14 Pro będzie miał ultraszerokokątny obiektyw 48 MP

Już w przyszłym tygodniu, a mianowicie 7 września, Apple wprowadzi iPhone'a 14. Powinien być z nowym wyświetlaczem i ulepszonym aparatem.

Analityk Ming-Chi Kuo ujawnił, że wysokiej klasy warianty iPhone 14 Pro będą wyposażone w nowy ultraszerokokątny obiektyw z większymi pikselami.

Kuo jest przekonany, że modele takie jak iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max będą wyposażone w ultraszerokokątny obiektyw z większą matrycą, co może prowadzić do większych pikseli.

Obecność czujnika z dużymi pikselami pozwoli Ci wykonać zdjęcie z wysokim oświetleniem i mniejszym szumem, bez dodatkowego przetwarzania. Ta funkcja doskonale nadaje się do fotografowania w miejscach o słabym oświetleniu.

Przypominamy, że obecne modele iPhone'a 13 Pro i iPhone'a 13 Pro Max są teraz wyposażone w 12-megapikselowy ultraszerokokątny obiektyw z pikselami o wielkości 1,0 mikrometra (mikrometra). Przewidują, że obiektyw w nowych modelach Pro i Pro Max będzie miał piksele 1,4 mikrona.

Oczekuje się, że nowe modele będą wyposażone w 48-megapikselowy obiektyw szerokokątny zdolny do rejestrowania filmów 8K. Natomiast przedni aparat będzie wyposażony w duży czujnik przysłony f/1.9 i autofokus. Pomoże to w robieniu dobrych zdjęć w warunkach słabego oświetlenia.

Źródło: 9to5mac