iLounge | Newsy | iPhone 14 Pro Max zdemontowany: co nowego w środku?
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 09/15/22

iPhone 14 Pro Max zdemontowany: co nowego w środku?

Komuś już udało się zdobyć iPhone’a 14 Pro Max i rozebrać go na części. Co znalazło się w środku i jakie są różnice w stosunku do poprzedniego modelu?iPhone 14 Pro Max zdemontowany: co nowego w środku?

Pomimo tego, że smartfon iPhone 14 Pro | iPhone 14 Pro Max zewnętrznie trudny do odróżnienia od iPhone'a 13 Pro | 13 Pro Max , poza nowymi kolorami i Dynamic Island, blogerzy znaleźli kilka zauważalnych różnic wewnątrz urządzenia. Sekcja zwłok nowego modelu została przeprowadzona przez fanów PBKreviews, więc trzeba podchodzić do tych informacji z ostrożnością, w końcu nie są one weryfikowane przez iFixit.

Co nowego w iPhone 14 Pro Max?

Większość elementów umieszcza się w taki sam sposób, jak w poprzednim modelu. Ale pojawiła się nowa osłona płyty z grafitowymi nakładkami, która pozwala na lepsze odprowadzanie ciepła. Na prezentacji przy okazji przedstawiciele firmy wspomnieli, że teraz modele premium będą się mniej nagrzewać.

iPhone 14 Pro Max zdemontowany: co nowego w środku?

Bateria jest nieco mniejsza od iPhone'a 13 Pro (4323 mAh vs 4352 mAh), ale dzięki nowemu procesorowi i optymalizacji Always-On urządzenie może działać dłużej. Przypomnijmy, że nowy procesor jest zbudowany w technologii procesowej 4 nm.

Istotną różnicę można nazwać modułem przedniej kamery, który zajmuje o 30% mniej głośności niż grzywka iPhone'a 13 Pro. Osiąga się to poprzez umieszczenie czujnika zbliżeniowego pod wyświetlaczem.

iPhone 14 Pro Max zdemontowany: co nowego w środku?

Co do głównego modułu aparatu: struktura soczewek wewnątrz nie uległa zmianie, ale objętość modułu głównego o 48MP powiększyła się. Jest to wyraźnie widoczne podczas otwierania modelu.

Ponadto dodano moduł satelitarny, a teraz brakuje gniazda na kartę SIM (tylko w modelach amerykańskich, które są tańsze).

Czy iPhone 14 Pro Max można naprawić?

iPhone 14 Pro Max zdemontowany: co nowego w środku?

Tak, ale ci blogerzy nie podają szczegółowej oceny łatwości konserwacji urządzenia. Najprawdopodobniej główne części - wymiana baterii, tylna pokrywa, aparat i wyświetlacz - będą dostępne w centrach serwisowych (zarówno autoryzowanych, jak i niezupełnie). Ale w aktualizacji oprogramowania Apple dodał opcję, która pokaże, które części wymieniłeś i jakiej jakości są nowe części (oryginalne lub nie), więc trudniej będzie oszukać nabywcę używanego iPhone'a, który jest bardzo fajny.

Na razie najlepiej nie upuszczać iPhone’a 14 Pro | iPhone 14 | iPhone 14 Pro Max, a zwłaszcza iPhone 14 Plus – części do nich pojawią się co najwyżej na początku 2023 roku (ze względu na problemy logistyczne), a cena potrafi być bardzo nieprzyjemna. Dlatego kupujemy pokrowce, okulary i dbamy o nasze urządzenia.

Źródło: YouTube