iLounge | Newsy | iPhone 14 i iPhone 14 Plus mają zdejmowaną tylną szybę
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 09/16/22

iPhone 14 i iPhone 14 Plus mają zdejmowaną tylną szybę

Nowe modele iPhone'a 14 i iPhone'a 14 Plus mają z tyłu zdejmowany szklany panel, który ułatwia naprawę.iPhone 14 i iPhone 14 Plus mają zdejmowaną tylną szybę

Niedawno wprowadzone modele iPhone 14 i iPhone 14 Plus są wyposażone w zdejmowany tylny panel. Wszystko w celu ułatwienia naprawy urządzenia w przypadku uszkodzenia tylnego panelu.

Te modele iPhone'a są pierwszymi urządzeniami, które można łatwo otworzyć od tyłu od iPhone'a 4S.

Przypomnijmy, że aby naprawić poprzednie modele, na przykład iPhone 12 i iPhone 13, musisz otworzyć urządzenie od strony wyświetlacza. Następnie zdemontuj elementy i zainstaluj tylną obudowę iPhone'a.

A w przypadku iPhone'a 11 i starszych modeli z pękniętą tylną szybą eksperci wymieniają większość komponentów urządzenia.

Z tego okazuje się, że nowa metoda dla iPhone’a 14 i iPhone’a 14 Plus będzie mniej kosztowna dla Apple i bardziej przyjazna dla środowiska.

Wczesne demontaże iPhone’a 14 pokazują, że urządzenie nadal można otworzyć również od strony wyświetlacza, więc ta zmiana nie powinna wpłynąć na naprawę ekranu.

Recenzje nowych modeli nie wspominają o tym, że iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max mają również zdejmowany szklany panel tylny. Może to oznaczać, że zmiana dotyczy tylko głównych odmian serii.

Opłata za naprawę tylnej szyby w USA wyniesie 169 USD za iPhone 14 i 199 USD za iPhone 14 Plus. Jeśli iPhone jest objęty zasięgiem AppleCare+, opłata spada do 29 USD za oba modele.

Źródło: macrumors