iLounge | Newsy | iOS 17 będzie miał nowe Centrum powiadomień
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 04/06/23

iOS 17 będzie miał nowe Centrum powiadomień

Apple przeprojektuje Centrum powiadomień w iOS 17.iOS 17 będzie miał nowe Centrum powiadomień

Mówi się, że nadchodzący system iOS 17 firmy Apple będzie zawierał „poważne” zmiany w Centrum sterowania na iPhonie, zgodnie z niedawnym wyciekiem z forum MacRumors.

Anonimowe źródło, które dokładnie ujawniło szczegółowe informacje na temat dynamicznej wyspy w iPhonie 14 Pro przed jej oficjalnym ogłoszeniem, ujawniło, że iOS 17 będzie traktował priorytetowo ulepszenia wydajności i stabilności, co sugeruje, że zaktualizowane Centrum sterowania może być jedną z najważniejszych funkcji oprogramowania aktualizacja.

Oczekuje się, że Apple zaprezentuje iOS 17 podczas corocznej kluczowej konferencji Worldwide Developers Conference (WWDC) 5 czerwca 2023 r. Po ogłoszeniu pierwsza wersja beta aktualizacji powinna być dostępna dla programistów do testowania jeszcze tego samego dnia. Źródło nie podało jednak żadnych konkretnych informacji na temat planowanych zmian w Centrum sterowania, które pozostało w dużej mierze niezmienione od czasu premiery iOS 11 w 2017 roku.

Control Center, które zostało wprowadzone w iOS 7, będzie obchodzić w tym roku swoje 10-lecie. Menu zapewnia użytkownikom wygodny dostęp do różnych funkcji systemu, w tym Wi-Fi, Bluetooth, jasności i głośności wyświetlacza. Na nowszych iPhone'ach, takich jak iPhone X, użytkownicy mogą uzyskać dostęp do Centrum sterowania, przesuwając palcem w dół od prawego górnego rogu ekranu.

Nie jest jeszcze jasne, w jaki sposób Apple zmieni Centrum sterowania, ale spekuluje się, że firma może uczynić je bardziej konfigurowalnym i zaktualizować projekt po kilku latach minimalnych zmian. Należy jednak zauważyć, że plotki te nie zostały jeszcze potwierdzone przez inne źródła, a plany Apple mogą ulec zmianie. Chociaż anonimowe źródło ma udokumentowane osiągnięcia, niezweryfikowane plotki należy zawsze traktować ze sceptycyzmem.

źródło: MacRumors