iLounge | Newsy | iOS 17 pozwoli na pobieranie aplikacji spoza App Store
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 04/17/23

iOS 17 pozwoli na pobieranie aplikacji spoza App Store

Apple wprowadzi w iOS 17 długo wyczekiwaną funkcję, która pozwoli na pobieranie aplikacji spoza App Store.iOS 17 pozwoli na pobieranie aplikacji spoza App Store

Według Bloomberga, Apple zamierza po raz pierwszy zezwolić klientom iPhone'a na pobieranie aplikacji zbudowanych poza oficjalnym App Store w iOS 17.

W systemie iOS 17 klienci iPhone'a będą mogli pobierać aplikacje dystrybuowane poza App Store. Ta najnowocześniejsza funkcja, znana jako ładowanie boczne, umożliwia pobieranie aplikacji bez korzystania z App Store bez konieczności ponoszenia przez inżynierów kosztów ponoszonych przez Apple.

Posunięcie to może być reakcją na ustawę Unii Europejskiej o rynkach komputerowych (DMA), która wymaga od firm otwarcia swoich aplikacji na inne firmy i inżynierów. DMA może przynieść poważne zmiany w App Store, FaceTime, Siri i nie tylko.

Apple twierdzi, że sideloading może osłabić ochronę i bezpieczeństwo klientów, narażając ludzi na złośliwe oprogramowanie, szpiegowanie i inne problemy. Tak czy inaczej, firma musi przestrzegać wymogów DMA, aby zachować strategiczną odległość od grzywien w wysokości do 20% jej globalnego dochodu. Aby rozwiać te obawy, Apple rozważa aktualizację programu weryfikacyjnego, za który klienci będą musieli zapłacić, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo.

Jeśli inne kraje przyjmą przepisy porównawcze, zastępcze sklepy z aplikacjami będą mogły rozwijać się poza Unią Europejską. Ten ruch może zmienić sposób pobierania i uzyskiwania dostępu do aplikacji w przyszłości.

źródło: MacRumors