iLounge | Newsy | iOS 16.3 umożliwia dodawanie widżetów do klasycznych tapet
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 02/02/23

iOS 16.3 umożliwia dodawanie widżetów do klasycznych tapet

Aktualizacja iOS 16.3 wprowadziła możliwość dodawania widżetów do klasycznego ekranu tapety.iOS 16.3 umożliwia dodawanie widżetów do klasycznych tapet

Wcześniej w aktualizacji iOS 16.3 Apple pokazało nowy ekran blokady dla iPhone'a. Pozwoliło to właścicielowi iPhone'a na dodanie różnych widżetów, stylów, czcionek, a nawet niektórych tapet. Ale w tej aktualizacji brakowało ustawienia klasycznych tapet na iPhonie. A teraz, po wydaniu aktualizacji iOS 16.3, pojawiły się ponownie.

Najnowsza aktualizacja systemu operacyjnego iPhone'a umożliwia użytkownikom dodawanie widżetów do klasycznej tapety, a także zmianę wyglądu czcionki.

Wcześniej nie było możliwości dostosowania ekranu blokady za pomocą klasycznych tapet (takie tapety były często dostępne przed iOS 16). Podczas konfiguracji pojawiło się ostrzeżenie, że nie można zmienić ekranu blokady. Następnie użytkownik musiał wybrać inną tapetę.

Jak dotąd Apple nie dodało żadnych nowych funkcji, takich jak klasyczne tapety do wyboru. Dlatego po usunięciu klasycznych tapet nie można ich już dodać z powrotem.

Przypomnijmy, że nowy ekran blokady zawiera animowane obrazy, które powinny wchodzić w interakcje z zegarem, a także widżety (to znaczy nie są już obrazami statystycznymi).

źródło: 9to5mac