iLounge | Newsy | iOS 16 zapobiega odtwarzaniu treści DRM z HDMI
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 01/05/23

iOS 16 zapobiega odtwarzaniu treści DRM z HDMI

Pojawiły się doniesienia, że ​​treści chronionych systemem DRM nie będzie można odtwarzać za pomocą adapterów HDMI w systemie iOS 16.iOS 16 zapobiega odtwarzaniu treści DRM z HDMI

Na różnych forach Apple pojawiły się doniesienia, że użytkownicy iPhone'a i iPada nie będą już mogli oglądać filmów z platform streamingowych (Netflix, Amazon Prime Video i HBO Max) na swoim telewizorze za pomocą adaptera HDMI. Wiele osób twierdzi, że adapter nadal może odzwierciedlać ekran urządzenia, ale wyświetlacz robi się czarny, gdy próbują odtworzyć dowolny film z ograniczeniami DRM.

Jeden z użytkowników Reddit poinformował, że wsparcie Netflix potwierdziło, że nie można oglądać filmów i programów za pomocą adaptera HDMI w systemie iOS 16.

Ale podobny problem nie dotyczy Netflixa. Jest to najprawdopodobniej spowodowane faktem, że AirPlay z obsługą DRM przestał działać na starszych telewizorach Apple. A po wydaniu iOS 16 użytkownicy zauważyli, że nie mogą przesyłać strumieniowo treści z Netflix i innych aplikacji do przesyłania strumieniowego przez AirPlay do Apple TV ze starym oprogramowaniem.

Na razie nie ma oficjalnego oświadczenia Apple w tej sprawie. Wygląda jednak na to, że iOS 16 obsługuje nową wersję DRM, która nie jest kompatybilna ze starszymi urządzeniami.

źródło: 9to5mac