iLounge | Nowości | Co nowego w iOS 16 beta 7
Nowości
Sophia Stark

Sophia Stark · 08/24/22

Co nowego w iOS 16 beta 7

Wczoraj Apple wydało nową, siódmą wersję beta systemu iOS 16. Wydano również aktualizacje dla innych systemów, o których porozmawiamy w dalszej części.Co nowego w iOS 16 beta 7

Wszyscy zakładamy, że Apple ogłosi wczoraj datę premiery iPhone 14. Zamiast tego Cupertino wydało nową aktualizację oprogramowania układowego beta, która będzie ostateczna przed wydaniem iOS 16 tej jesieni.

Oprogramowanie układowe nie ma żadnych zmian globalnych. Nie obejmuje aktualizacji systemu, a jedynie poprawia wydajność.

O wiele ciekawsza jest aktualizacja iPadOS 16.1 którą otrzymali deweloperzy. Znaleźli w zaktualizowanym oprogramowaniu możliwość usunięcia aplikacji Portfel. Ale zastrzeżeniem jest to, że iPad nie korzysta z tej aplikacji, a iOS 16.1 nie jest jeszcze dostępny. Dlatego nie było możliwości przetestowania nowego chipa.

Wyjaśnia to program antymonopolowy, który firma podjęła po procesie. Wcześniej mówiono, że Apple przez aplikację Wallet nie pozwala innym deweloperom na wyrażenie siebie. Dlatego oczywiste jest, że firma zrobi to samo z Mailem lub Safari: pozwoli to domyślnie zainstalować aplikację innej firmy i usunąć domyślną.

Inne aktualizacje, które się pojawiły, to: watchOS 9 beta 7 i tvOS 16 beta 7. Nie obejmują większych zmian w systemach.

Źródło: 9to5mac