iLounge | Nowości | Wydano wersję beta iOS 16.1: co nowego?
Nowości
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 09/15/22

Wydano wersję beta iOS 16.1: co nowego?

iOS 16.1 jest już dostępny dla programistów do pobrania. Oprogramowanie zawiera aktualizacje funkcji i dodawanie ciekawych funkcji.Wydano wersję beta iOS 16.1: co nowego?

Deweloperzy mogą już pobrać aktualizację iOS 16.1 i wypróbować ją. Oprogramowanie zawiera szereg zmian i nowych funkcji.

1. Ładowanie czystej energii (ładowanie czystej energii)

iOS 16.1 beta: nowe funkcje i zmiany

iOS 16.1 zawiera funkcję Clean Energy Charge, którą Apple po raz pierwszy ogłosił na początku tego tygodnia.

Ta funkcja ma na celu zmniejszenie emisji dwutlenku węgla poprzez selektywne ładowanie. Urządzenie będzie się ładować, gdy dostępna będzie energia elektryczna o niższej emisji dwutlenku węgla.

Możesz włączyć to ustawienie, przechodząc do Ustawienia > Bateria > Kondycja i ładowanie baterii.

2. Portfel Apple można usunąć

Aktualizacja iOS 16.1 pozwala użytkownikom po raz pierwszy odinstalować aplikację Wallet. Usunięcie aplikacji Wallet oznacza, że ​​nie będziesz mógł korzystać z wielu różnych funkcji, w tym Apple Pay, Apple Cash i Apple Card.

3. Ikona procentu baterii pojawia się na większej liczbie iPhone'ów

iOS 16.1 beta: nowe funkcje i zmiany

W wersji beta systemu iOS 16.1 ikona procentu baterii jest teraz dostępna także na iPhonie XR, iPhonie 11, iPhonie 12 mini i iPhonie 13 mini .

4. Zmiany na ekranie blokady

W wersji beta systemu iOS 16.1 firma Apple wprowadziła zmiany, aby wyjaśnić, jak dostosować tapetę ekranu blokady do tapety ekranu głównego.

Oznacza to, że po długim naciśnięciu ekranu blokady i wybraniu przycisku Dostosuj zobaczysz dwie wyraźne opcje, jedną do dostosowania tapety ekranu blokady, a drugą do dostosowania tapety ekranu głównego.

5. API aktywności na żywo

Wersja beta iOS 16.1 wprowadziła Live Activity API. Pomoże Ci tworzyć interaktywne akcje dla aplikacji, a także je monitorować. Ponadto iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max mogą integrować Live Activity z aplikacji innych firm bezpośrednio w Dynamic Island. Daje to możliwość przeglądania informacji o wspólnych wyjazdach, wyników sportowych, korzystania z nawigacji i tym podobnych.

6. Wstępne wsparcie dla aplikacji Sprawa dla domu

Systemy iOS 16.1 i iPadOS 16.1 obejmują wczesną obsługę akcesoriów do inteligentnego domu Matter. Matter to nowy standard inteligentnego domu, który ma na celu poprawę kompatybilności międzyplatformowej dla najpopularniejszych kategorii akcesoriów. Ta funkcja jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju.