iLounge | Newsy | Elon Musk omawiał z Apple możliwość połączenia się ze Starlink
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 09/09/22

Elon Musk omawiał z Apple możliwość połączenia się ze Starlink

Elon Musk powiedział, że jego firma prowadzi lukratywne rozmowy z Apple na temat podłączania urządzeń do Starlink.Elon Musk omawiał z Apple możliwość połączenia się ze Starlink

Po niedawnym wydaniu iPhone'a 14 firma Apple wprowadziła nową funkcję połączenia alarmowego SOS z satelity. Taka funkcja może pomóc użytkownikom iPhone'a uzyskać pomoc w nagłych wypadkach w autonomicznych obszarach, nawet gdy połączenie komórkowe lub Wi-Fi nie jest dostępne. Aby się połączyć, potrzebujesz dobrej widoczności nieba.

Po pojawieniu się tej funkcji, CEO SpaceX i Tesli, Elon Musk, powiedział, że wcześniej negocjował z Apple. Musk powiedział, że komunikacja między kosmosem a „iPhonem” działałaby lepiej, gdyby oprogramowanie i sprzęt były dostosowane do sygnałów kosmicznych ( Starlink) .

Do tej pory Apple nie skomentował tego oświadczenia. A w tej chwili nie ma informacji o planach firmy dotyczących współpracy ze Starlink, a także wykorzystania ich technologii.

Przypomnijmy, że SpaceX w sierpniu ogłosił nową usługę satelitarno-komórkową, która pozwoli satelitom Starlink drugiej generacji łączyć się z siecią na niskiej orbicie okołoziemskiej. Celem jest pełne pokrycie większości obszarów Stanów Zjednoczonych. T-Mobile i SpaceX obiecują, że usługa będzie obsługiwana na wszystkich smartfonach i wystartuje w 2023 roku.

Źródło: macrumors