iLounge | Newsy | Google wymaga, aby aplikacje umożliwiały usunięcie konta
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 04/06/23

Google wymaga, aby aplikacje umożliwiały usunięcie konta

Google podąża za Apple i zobowiązuje programistów do umożliwienia użytkownikom usunięcia konta, jeśli istnieje możliwość jego utworzenia.Google wymaga, aby aplikacje umożliwiały usunięcie konta

Google poszedł w ślady Apple i ogłosił nową politykę usuwania kont dla aplikacji na Androida. Zgodnie z tą polityką aplikacje oferujące tworzenie kont muszą również umożliwiać użytkownikom łatwe usuwanie kont. Google zacznie egzekwować tę politykę na początku przyszłego roku.

Deweloperzy będą mieli czas do 7 grudnia, aby odpowiedzieć na pytania dotyczące usuwania danych w ich aplikacji w formularzu bezpieczeństwa danych. Odpowiedzi zostaną odzwierciedlone w sekcji Google Play Data Security, która dostarcza użytkownikom informacji o praktykach gromadzenia danych przez aplikacje w formie etykiet.

Google wymaga, aby aplikacje umożliwiały usunięcie konta

Aby zachować zgodność z tymi zasadami, aplikacje muszą zapewniać użytkownikom możliwość zainicjowania usunięcia konta i usunięcia danych zarówno w aplikacji, jak i online. Ta funkcja powinna być łatwo dostępna, a zasady wymagają również od programistów usunięcia danych użytkownika ze swoich serwerów po usunięciu konta.

Google powiedział również, że zmieni sekcję „Bezpieczeństwo danych” w Sklepie Play, aby lepiej odzwierciedlała kontrolę danych dostępną dla użytkowników. Na początku przyszłego roku użytkownicy zaczną widzieć ikony usuwania w Google Play dla aplikacji, które wypełniły swoje formularze i zmodyfikowały swój kod, aby umożliwić usunięcie konta.

Firma zapewni wydłużony okres prolongaty do 31 maja 2024 r. programistom, którzy potrzebują czasu na wdrożenie nowej polityki. Aby to zrobić, muszą jednak przesłać wyraźne roszczenie za pośrednictwem Konsoli Google Play. Dzięki tej nowej polityce Google ma na celu zapewnienie użytkownikom większej kontroli nad ich danymi oraz stworzenie bezpieczniejszego i bardziej przejrzystego ekosystemu aplikacji.

źródło: techcrunch