iLounge | Newsy | Google wdraża funkcje AI w swoich produktach
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 03/14/23

Google wdraża funkcje AI w swoich produktach

Google wprowadza funkcje sztucznej inteligencji do Gmaila, Dokumentów i innych usług, aby konkurować z Microsoftem.Google wdraża funkcje AI w swoich produktach

Google ogłosiło nowe funkcje sztucznej inteligencji dla swoich aplikacji Workspace, w tym Dokumentów Google, Gmaila, Arkuszy i Prezentacji, aby dogonić konkurentów, takich jak Microsoft, w wyścigu AI.

Funkcje te obejmują generowanie tekstu i obrazów przez uczenie maszynowe, tworzenie pełnych wiadomości e-mail w Gmailu na podstawie abstraktów oraz generowanie obrazów, dźwięku i wideo do prezentacji w Prezentacjach.

Firma zaczyna teraz testować nowe funkcje generowania tekstu w Dokumentach i Gmailu ze zweryfikowanymi testerami wersji beta w USA. Pozostałe funkcje będą dostępne jeszcze w tym roku dla wszystkich użytkowników.

Mówi się, że Microsoft buduje podobne funkcje w swoim pakiecie Office. W tym tygodniu zaplanowane jest wydarzenie, które szczegółowo przedstawi jej plany dotyczące pracy ze sztuczną inteligencją. Jednak pospieszne wprowadzanie na rynek produktów AI wiąże się z pewnym ryzykiem, w tym możliwością uzyskania niewiarygodnych lub stronniczych wyników.

Google stara się nie przegrać z konkurencją, taką jak Microsoft, który uruchomił wyszukiwarkę AI Bing na początku tego roku. W odpowiedzi Google zebrał pracowników w grudniu i skupił się na opracowaniu sztucznej inteligencji do wdrożenia we wszystkich swoich produktach do końca roku.

źródło: The Verge