iLounge | Newsy | Google wypuści składany Pixel Fold
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 04/19/23

Google wypuści składany Pixel Fold

Google wejdzie na rynek składanych smartfonów wraz z premierą Pixel Fold w czerwcu.Google wypuści składany Pixel Fold

Google ma dołączyć do Samsunga na rynku składanych smartfonów wraz z premierą Pixel Fold w czerwcu. Według CNBC, firma planuje zaprezentować urządzenie na Google I/O w maju, z ceną około 1700 USD, co jest zbliżone do cen Samsunga.

Nowy Pixel Fold będzie miał 7,6-calowy wyświetlacz i będzie pozycjonowany jako urządzenie z „najmocniejszym zawiasem” wśród składanych smartfonów. Uważa się, że smartfon otwiera się jak książka, jest wodoodporny i po złożeniu łatwo mieści się w kieszeni. Dodatkowo, dzięki wbudowanej, wydajnej baterii, składany smartfon będzie w stanie pracować do 24 godzin.

Podobno Google już dostosowuje wersję Androida do urządzeń składanych, a Pixel Fold pozwoli lepiej pokazać, na czym polega składany telefon stworzony przez Google. Podczas gdy większość urządzeń Google Pixel jest przystępna cenowo, Pixel Fold będzie miał wysoką cenę ze względu na koszt wyświetlacza i zawiasu.

Pixel Fold pokona Apple na rynku składanych smartfonów, ponieważ plotki sugerują, że Apple eksperymentuje ze składanym iPhonem Fold | Odwróć iPhone'a. Jednak data premiery nie została jeszcze potwierdzona, a analitycy sugerują, że nastąpi to najwcześniej w 2025 roku.

Aby uzyskać więcej wiadomości technologicznych, śledź nasz blog lub kanał telegramu.

źródło: MacRumors