iLounge | Newsy | Google MusicLM jest teraz dostępny do użytku publicznego
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 05/11/23

Google MusicLM jest teraz dostępny do użytku publicznego

Teraz możesz zarejestrować się i wypróbować MusicLM AI w Internecie, Androidzie i iOS.Google MusicLM jest teraz dostępny do użytku publicznego

Google udostępnił publicznie swoją sztuczną inteligencję MusicLM w celu konwersji tekstu na muzykę. MusicLM generuje muzykę na podstawie wskazówek tekstowych, takich jak nastrój, gatunek i instrumenty.

Muzyka generowana przez sztuczną inteligencję znalazła się w centrum uwagi po tym, jak Spotify usunął tysiące utworów z powodu obaw, że użytkownicy nadużywają systemu. Google nie planował pierwotnie publicznego udostępnienia MusicLM ze względu na względy etyczne związane z materiałami chronionymi prawem autorskim. Jednak teraz firma jest gotowa do otwartego dostępu dla ogółu społeczeństwa.

Według Google publiczna wersja MusicLM nie pozwala użytkownikom na generowanie muzyki z określonymi artystami lub wokalami, co może pomóc uniknąć problemów z prawami autorskimi. Z torami generowanymi przez sztuczną inteligencję można eksperymentować, a użytkownicy mogą wybrać swój ulubiony, klikając ikonę trofeum, aby pomóc ulepszyć model.

Google współpracuje z muzykami, takimi jak Dan Deacon, przy prowadzeniu warsztatów, aby zrozumieć, w jaki sposób technologia może usprawnić proces twórczy. Muzyka generowana przez sztuczną inteligencję może być wykorzystywana w różnych zastosowaniach, w tym w ścieżkach dźwiękowych gier wideo, podkładach muzycznych do filmów i podcastów.

Dostępność MusicLM dla ogółu społeczeństwa ma wpływ na przemysł muzyczny. Muzyka generowana przez sztuczną inteligencję może zakłócić branżę, a wykorzystanie przez sztuczną inteligencję materiałów chronionych prawem autorskim może powodować problemy prawne. Jednak przy uważnym monitorowaniu i regulacji muzyka generowana przez sztuczną inteligencję może stać się narzędziem innowacji i kreatywności.

źródło: engadget