iLounge | Newsy | Google może wkrótce usunąć Twoje konto
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 05/17/23

Google może wkrótce usunąć Twoje konto

Google podejmuje działania wobec nieaktywnych kont: Planowane jest usunięcie danych nieaktywnych użytkowników.Google może wkrótce usunąć Twoje konto

Nowa polityka usuwania Google dotyczy kont, które były nieaktywne przez ponad dwa lata z powodu problemów z bezpieczeństwem i nieaktualnych danych uwierzytelniających.

Google usunie konta Google, które nie były używane przez ponad dwa lata. Według Google głównym powodem usunięcia jest poważne naruszenie bezpieczeństwa i brak uwierzytelniania dwuskładnikowego. Ponadto najprawdopodobniej muszą zwolnić miejsce dla nowych użytkowników na serwerach.

Od grudnia 2023 r. Google zacznie usuwać konta, na które użytkownicy nie logowali się od ponad 2 lat. Spowoduje to również usunięcie wiadomości z Gmaila, wszystkich dokumentów, zapisów i zdjęć na Dysku oraz kont powiązanych z kontem Google. W takim przypadku usunięcie nie wpłynie na konta komercyjne, nawet jeśli nie były one uwzględniane przez ponad 2 lata.

Aby uniknąć usunięcia wystarczy zalogować się na swoje konto i pokazać dowolną czynność: otworzyć lub wysłać list, utworzyć dokument. To ochroni Twoje konto przed usunięciem i będziesz mógł nadal z niego korzystać. Dlatego jeśli nie odwiedzałeś żadnego ze swoich kont przez długi czas, radzimy to zrobić, aby nie popaść w „czyszczenie”.

Aby uzyskać więcej wiadomości i aktualizacji, śledź nasz blog lub dołącz do naszego kanału Telegram.

źródło: MacRumors