iLounge | Newsy | Mapy Google będą zawierały szczegółowe wskazówki dojazdu na Dynamic Island na iPhone'a
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 02/09/23

Mapy Google będą zawierały szczegółowe wskazówki dojazdu na Dynamic Island na iPhone'a

Google ogłosiło, że aplikacja Mapy Google będzie obsługiwała Aktywność na żywo, dając użytkownikom iPhone'a dostęp do szczegółowych wskazówek na ekranie blokady i Dynamic Island.Mapy Google będą zawierały szczegółowe wskazówki dojazdu na Dynamic Island na iPhone'a

Google doda szczegółowe wskazówki dojazdu do Dynamic Island do aplikacji Mapy Google na iPhone. Umożliwi to użytkownikowi dostęp do ETA, a także wskazówek dotyczących jazdy na rowerze, jazdy samochodem, chodzenia pieszo i transportu publicznego. W opcji dostępne będą również inne formy nawigacji, z których można korzystać za pośrednictwem Google Maps bez konieczności odblokowywania iPhone'a i otwierania aplikacji.

Aktywności na żywo w systemie iOS 16 to wiadomości z różnych aplikacji, które pojawiają się na ekranie blokady. Mogą pomóc użytkownikowi być na bieżąco z wydarzeniami w czasie rzeczywistym (na przykład informacje o wyniku gry sportowej lub dostawie jedzenia). Aktywność na żywo integruje się z Dynamic Island w odmianach iPhone'a 14 Pro i wyświetla skompresowane informacje z aplikacji u góry ekranu. Użytkownik może kliknąć wyskakujące okienko, aby je otworzyć i uzyskać więcej informacji.

Obsługa Aktywności na żywo w Apple Maps jest dostępna od iOS 16, a inne aplikacje mogą obsługiwać tę funkcję od iOS 16.1.

źródło: macromors