iLounge | Nowości | Apple może używać hybrydowej technologii OLED do iPada
Nowości
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 09/01/22

Apple może używać hybrydowej technologii OLED do iPada

Najprawdopodobniej Apple przejdzie na mieszaną technologię OLED dla nowych iPadów. Pozwala łączyć elastyczne i sztywne materiały paneli OLED.Apple może używać hybrydowej technologii OLED do iPada

Apple będzie używać mieszanej technologii OLED w swoich przyszłych urządzeniach iPad. Firma nie chce w pełni wykorzystywać elastycznej technologii OLED, którą można obecnie znaleźć w modelach iPhone'a. Ponieważ takie panele mogą być dość pomarszczone i efekt ten się zwiększa, im większy jest rozmiar wyświetlacza.

Elec twierdzi, że jednym z powodów zastosowania hybrydowego ekranu OLED do wyświetlania przyszłych iPadów była redukcja kosztów. Dodatkowo Apple nie spodobał się fakt, że część ekranu produktu mogła wyglądać pomarszczona podczas korzystania z elastycznego ekranu OLED.

Technologia mieszana nie jest jeszcze idealna i jej użycie na iPadzie zajmie trochę czasu. Oczekuje się, że hybrydowa technologia OLED będzie mogła zostać zastosowana w urządzeniu w 2024 roku.

Istnieje możliwość, że Apple będzie nadal korzystać z elastycznych paneli, jeśli związane z nimi wady zostaną poprawione. Ale na razie hybrydowe panele OLED mogą być dobrym rozwiązaniem dla większych wyświetlaczy, takich jak iPad.

Źródło: macrumors