iLounge | Newsy | Zestaw słuchawkowy AR / VR firmy Apple będzie ukierunkowany na gry i sport
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 04/19/23

Zestaw słuchawkowy AR / VR firmy Apple będzie ukierunkowany na gry i sport

Apple przygotowuje się do wprowadzenia zestawu słuchawkowego AR/VR z naciskiem na aplikacje sportowe, gamingowe i fitness.Zestaw słuchawkowy AR / VR firmy Apple będzie ukierunkowany na gry i sport

Apple przygotowuje się do wypuszczenia w czerwcu długo oczekiwanego zestawu słuchawkowego rzeczywistości mieszanej AR / VR, a teraz Cupertino koncentruje się na tworzeniu fajnych aplikacji, które przyciągną użytkowników do urządzenia. Według Bloomberga Apple opracowuje programy skupiające się na sporcie, ćwiczeniach fitness, jodze i różnych grach z obsługą rzeczywistości mieszanej, aby przyciągnąć klientów. Nawiasem mówiąc, cena zestawu słuchawkowego może wynosić około 3000 USD.

Według plotek nowe urządzenie otrzyma interfejs 3D, który pozwoli użytkownikom przeglądać listy aplikacji z App Store bezpośrednio w kasku. Dostępne będą zarówno standardowe aplikacje (Safari, Kalendarz, Kontakty, Dom, Pliki, Wiadomości, Notatki, Zdjęcia, Muzyka i Przypomnienia), jak i zoptymalizowane programy, które zostaną opracowane specjalnie pod kątem nowości.

Co więcej, będziesz mógł uruchamiać wiele aplikacji, a wykrywanie głowy i gestów zapewni płynne przełączanie między aplikacjami podczas przemieszczania się z jednego pokoju do drugiego.

Wśród dedykowanych aplikacji opracowywanych dla zestawu słuchawkowego jest Fitness+, która pozwoli użytkownikom ćwiczyć podczas oglądania instruktorów w środowisku mieszanej rzeczywistości. Aplikacja Zdrowie będzie oferować medytacje z grafiką, dźwiękami i wskazówkami głosowymi, podczas gdy fani sportu mogą spodziewać się wciągającego oglądania treści MLB i MLS. Będzie też aplikacja telewizyjna do oglądania filmów w VR, aplikacja FaceTime wykorzystująca awatary Memoji i wirtualne sale konferencyjne oraz aplikacja Books do czytania w metaverse.

Firma Apple nawiązała już współpracę z twórcami gier w celu aktualizacji istniejących treści rzeczywistości mieszanej, więc nie możemy się doczekać szerokiej gamy narzędzi do tworzenia AR/VR i równie szerokiej gamy dostępnych gier.

Pomimo obaw niektórych pracowników co do przydatności urządzenia w jego cenie, Apple ma nadzieję sprzedać około miliona urządzeń w pierwszym roku. Koncentracja firmy na grach i aplikacjach fitness obejmuje strategię dotarcia do szerokiego grona zamożnych konsumentów.

źródło: MacRumors