iLounge | Newsy | Adaptacyjna przezroczystość nie będzie dostępna w starszych AirPods
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 10/04/22

Adaptacyjna przezroczystość nie będzie dostępna w starszych AirPods

Błąd stulecia: Okazuje się, że funkcja Adaptive Transparency nadal nie jest kompatybilna ze starszymi AirPods.Adaptacyjna przezroczystość nie będzie dostępna w starszych AirPods

W poprzednim tygodniu uważni użytkownicy AirPods zobaczyli, że opcja Adaptive Transparency została wprowadzona w wersji beta iOS 16.1 nie tylko dla nowej odmiany słuchawek. Mógł być stosowany w modelu pierwszej generacji.

Ale najprawdopodobniej jest to błąd, który zostanie naprawiony poprzez usunięcie dźwigni w następnej wersji beta iOS 16.1.

Tryb przezroczystości to opcja dostępna dla modeli AirPods Pro i AirPods Max. Dzięki temu użytkownik może słyszeć otoczenie podczas noszenia słuchawek. Jednocześnie technologia Adaptive Transparency rozszerza funkcjonalność tej opcji.

Apple powiedział, że Adaptive Transparency w AirPods Pro 2 jest zasilany przez nowy układ H2, którego nie ma w innych AirPods. Funkcja pomaga zmniejszyć głośność obcych dźwięków, takich jak: syreny, odgłosy budowy, instrumenty muzyczne itp.

Przypomnijmy, że Adaptive Transparency została zaprezentowana jako ekskluzywna funkcja tylko dla AirPods Pro 2 z chipem H2.

Dlatego dodanie przełącznika opcji w iOS 16.1 beta 3 dla pierwszej generacji AirPods Pro i AirPods Max z układem H1 było bardzo nieoczekiwane.

Mark Gurman uważa to za błąd i myśli, że zostanie on naprawiony w następnej aktualizacji iOS 16.1 beta 4.

Źródło: 9to5mac