iLounge | Newsy | Foxconn opracowuje tańszą wersję gogli AR/VR firmy Apple
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 02/23/23

Foxconn opracowuje tańszą wersję gogli AR/VR firmy Apple

Pierwsza wersja zestawu słuchawkowego Apple AR / VR nie została jeszcze wydana, ponieważ Foxconn przygotowuje się do wydania wersji budżetowej. Wszystko, co o niej wiadomo, zostało zebrane w wiadomościach.Foxconn opracowuje tańszą wersję gogli AR/VR firmy Apple

Według niedawnego raportu Nikkei Asia, partner Apple, Foxconn, już opracowuje tańszą wersję zestawu słuchawkowego Apple drugiej generacji. Chociaż pierwszy zestaw słuchawkowy Apple nie został jeszcze ogłoszony, raport cytuje anonimowego dyrektora ze znajomością rozwoju, który uważa, że pierwszy zestaw słuchawkowy będzie bardzo drogi, od 3000 do 5000 USD.

Jednak źródło powiedziało również, że zestaw słuchawkowy Apple drugiej generacji prawdopodobnie będzie bardziej przystępny cenowo. Jest to zgodne z wcześniejszymi doniesieniami The Information i Bloomberg, które również sugerowały, że Apple planuje wypuścić tańszą wersję swojego zestawu słuchawkowego AR/VR, który będzie wykorzystywał niedrogie komponenty, takie jak obiektywy o niskiej rozdzielczości.

Na bazie MacBooka Air i MacBooka Pro powstaną tanie i drogie zestawy słuchawkowe. To znaczy droga wersja dla profesjonalistów i tania wersja dla zwykłych użytkowników i początkujących graczy.

Mówi się, że długo oczekiwany zestaw słuchawkowy pierwszej generacji ma kilkanaście kamer, zaawansowane śledzenie oczu i dłoni, podwójne obiektywy 4K i inne zaawansowane funkcje, takie jak fizyczny uchwyt podobny do cyfrowej korony zegarka Apple Watch. Jeśli chodzi o oprogramowanie, mówi się, że urządzenie ma interfejs podobny do iOS z własnym sklepem z aplikacjami.

Apple jeszcze oficjalnie nie ogłosiło swojego zestawu słuchawkowego AR/VR, ale oczekuje się, że zaprezentuje urządzenie na WWDC 2023 w czerwcu.

źródło: MacRumors