iLounge | Newsy | Badanie pokazuje, jak ludzie w każdym wieku aktualizują iPhone'y
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 04/20/23

Badanie pokazuje, jak ludzie w każdym wieku aktualizują iPhone'y

Nowe badanie przeprowadzone przez Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) wykazało, że młodsi użytkownicy iPhone'ów mają tendencję do uaktualniania swoich iPhone'ów. Badanie sprawdza, jak szybko różne grupy wiekowe aktualizują swoje iPhone'y.Badanie pokazuje, jak ludzie w każdym wieku aktualizują iPhone'y

Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) to firma zajmująca się badaniem rynku, która zapewnia analizy zachowań konsumentów i trendów dla firm w Stanach Zjednoczonych.

Analizy wykazały, że najmłodsza grupa wiekowa, w wieku 18-24 lat, była najmniej skłonna do naprawy lub wymiany swojego iPhone'a od razu, ale miała najwyższy odsetek osób z iPhone'em młodszym niż rok. W grupie wiekowej 35-44 lata wysoki jest również odsetek osób posiadających iPhone'a w wieku poniżej jednego roku. Ogólnie rzecz biorąc, zainteresowanie odnowieniem było podobne wśród osób w wieku 18-54 lata. W grupie wiekowej 55-64 lata nastąpił znaczny spadek zainteresowania odnową, natomiast w grupie wiekowej 65+ zainteresowanie odnową całkowicie zanikło.

Badanie pokazuje, jak ludzie w każdym wieku aktualizują iPhone'y

Raport sugeruje, że młodsi użytkownicy mogą bardziej niż starsi użytkownicy doceniać czasami subtelne ulepszenia w kolejnych modelach iPhone'a. Podczas gdy starsi użytkownicy iPhone'a mogą mieć większy dochód rozporządzalny niż młodsi użytkownicy, młodsi użytkownicy wydają się być bardziej przygotowani na miesięczny koszt zakupu nowego iPhone'a i lepiej rozumieją wartość handlu relatywnie nowszym modelem na platformie Trade In w celu obniżenia kosztów nabycia.

Wyniki ankiety mogą pomóc Apple lepiej sprzedawać swoje produkty różnym grupom wiekowym. Zapewniają również wgląd w przyczyny różnic w zachowaniu aktualizacji iPhone'a w różnych grupach wiekowych.

Śledź najnowsze wiadomości technologiczne na naszym blogu lub kanale Telegram .

źródło: 9to5mac