iLounge | Newsy | Spadek przychodów Apple Mac
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 07/29/22

Spadek przychodów Apple Mac

Zyski firmy spadły o 11% z powodu niższej sprzedaży komputerów Mac i urządzeń do noszenia.Spadek przychodów Apple Mac

Pomimo rekordowych 83 miliardów dolarów przychodów Apple, zyski firmy spadły o 11%. Wynika to ze spadku sprzedaży komputerów Mac, a także urządzeń do noszenia.

Apple ogłosił niedawno MacBook Air M2, a liczba komputerów Mac wkrótce odpowiednio wzrośnie. Najprawdopodobniej po premierze nowości popyt konsumentów na Maca ponownie wzrośnie. Innym powodem, dla którego klienci kupują mniej komputerów Mac, może być oczekiwanie na inne nowe produkty lub inflację.

Prezes Apple Tim Cook powiedział, że sprzedaż iPhone'a w czerwcu tego roku przyniosła rekordowe przychody (z 39,6 mld do 40,7 mld dolarów). Cook dodał również, że inflacja nie miała dużego wpływu na sprzedaż iPhone'ów, Maców i iPadów. Jednak zewnętrzne czynniki ekonomiczne mogą wpłynąć na sprzedaż urządzeń do noszenia i akcesoriów.

Ponadto Tim Cook przypomniał nowy cud gospodarczy App Store, mówiąc, że Apple był w stanie współpracować z większą liczbą programistów. Stworzy to więcej miejsc pracy.

Firma twierdzi, że przychody z komputerów Mac wygenerowały 7,4 miliarda dolarów. A baza użytkowników iPada osiągnęła nowy rekord wszech czasów. Jednak przychody z urządzeń ubieralnych wyniosły 8,1 miliarda dolarów, o 8% mniej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Tłumaczy się to tym, że Apple musiał radzić sobie z przeszkodami walutowymi, różnymi datami wprowadzenia produktów i akcesoriów dla domu, ograniczeniami dostaw, a także ogólnym otoczeniem makroekonomicznym.

Źródło: engadget