iLounge | Newsy | Nowa gra Counter-Strike może zostać wydana jeszcze w tym miesiącu
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 03/06/23

Nowa gra Counter-Strike może zostać wydana jeszcze w tym miesiącu

Według najnowszych doniesień nowa wersja Counter-Strike’a może zostać wydana już wkrótce, po kilku latach oczekiwania.Nowa gra Counter-Strike może zostać wydana jeszcze w tym miesiącu

Counter-Strike jest podstawą e-sportu od ponad dwóch dekad. Najnowsza iteracja, Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO), została wydana w 2012 roku. A od jakiegoś czasu krążą pogłoski o wydaniu nowej gry. A oto kolejne potwierdzenie od Richarda Lewisa, że nowa wersja gry jest już w fazie rozwoju i może zostać wydana w tym miesiącu.

Dziennikarz powiedział, że Valve od jakiegoś czasu pracuje nad kontynuacją CS:GO i że gra jest „prawie skończona”. Stwierdził on, że niedawno Valve przeprowadziło tajne testy nowej gry z grupą profesjonalnych graczy, którzy przylecieli do Seattle. Według niego testy beta nowego Counter-Strike'a mogłyby rozpocząć się 1 kwietnia.

Nowa gra Counter-Strike może zostać wydana jeszcze w tym miesiącu

Główną cechą nowej gry będzie ulepszona grafika, dzięki przejściu na Source 2, własny silnik gry Valve. Gra podobno będzie obsługiwać serwery 128-tick, co postawi ją na równi z innymi popularnymi strzelankami taktycznymi, takimi jak Valorant, i zmniejszy opóźnienie. Poinformowano również, że Valve znacznie usprawniło system doboru graczy.

Chociaż plotki o nowej grze Counter-Strike krążą już od kilku lat, przesłanie Lewisa jest poparte pewnymi faktami. Na początku marca kilku fanów CS:GO znalazło dowody na to, że sterowniki GPU NVIDIA od lutego zawierały odniesienia do „csgo2.exe” i „cs2.exe”.

Valve nie wydało jeszcze żadnych oficjalnych ogłoszeń dotyczących nowej gry Counter-Strike. Jeśli jednak nowa wersja gry jest naprawdę tuż za rogiem, wywoła poruszenie wśród fanów e-sportu.

źródło: engadget