iLounge | Newsy | ChatGPT stanie się bardziej bezpieczny
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 04/26/23

ChatGPT stanie się bardziej bezpieczny

OpenAI poprawia prywatność ChatGPT dzięki nowym kontrolom.ChatGPT stanie się bardziej bezpieczny

OpenAI ogłosiło nowe kontrole prywatności dla użytkowników ChatGPT. Możesz teraz wyłączyć historię czatu, aby uniemożliwić wykorzystywanie ich danych do celów szkoleniowych. Nowe opcje sterowania, które są dostępne od dziś, można znaleźć w ustawieniach użytkownika ChatGPT w nowej sekcji Kontrola danych. Po wyłączeniu opcji Historia czatu i Nauka ostatnie czaty nie będą już wyświetlane na pasku bocznym.

OpenAI będzie nadal przechowywać czaty przez 30 dni, nawet jeśli historia i nauka zostaną wyłączone, aby zapobiec nadużyciom. Jednak firma dokona ich przeglądu tylko wtedy, gdy będzie to konieczne. Po 30 dniach czaty zostaną trwale usunięte.

Firma ogłosiła również nadchodzącą subskrypcję ChatGPT Business oprócz obecnego planu ChatGPT Plus o wartości 20 USD. Nowa subskrypcja jest przeznaczona dla profesjonalistów, którzy chcą mieć większą kontrolę nad swoimi danymi. Cechą planu będzie to, że dane czatu nie będą wykorzystywane do szkolenia sztucznej inteligencji.

OpenAI wprowadziło również nową opcję eksportu, która umożliwia użytkownikom wysyłanie kopii przechowywanych danych pocztą e-mail do siebie. Ta funkcja pomoże użytkownikom przenieść czaty w inne miejsce i lepiej zrozumieć, jakie informacje przechowuje OpenAI.

Na początku tego miesiąca pracownicy Samsunga trafili na pierwsze strony gazet za wyciek poufnych danych. Zdarzyło się to niektórym innym firmom, więc OpenAI ostrzegło, aby nie udostępniać poufnych danych botowi.

To posunięcie OpenAI jest mile widzianą zmianą mającą na celu wzmocnienie przejrzystości i kontroli prywatności ChatGPT, biorąc pod uwagę popularność asystenta pisania AI.

źródło: engadget