iLounge | Newsy | CD Projekt Red opracowuje sequel Cyberpunk 2077 i nowe gry Wiedźmin
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 10/05/22

CD Projekt Red opracowuje sequel Cyberpunk 2077 i nowe gry Wiedźmin

Polskie studio CD Projekt Red podzieliło się planami na przyszłe gry. Zawierają kontynuację Cyberpunk 2077, nowy projekt oraz kilka gier Wiedźmina.CD Projekt Red opracowuje sequel Cyberpunk 2077 i nowe gry Wiedźmin

Studio CD Projekt Red podzieliło się długoterminowymi planami dotyczącymi przyszłych gier, które ukażą się w ciągu najbliższych 5 lat. Plany robią wrażenie, bo mają zupełnie nowy tajny projekt, kontynuację Cyberpunka 2077 i kilka nowych gier Wiedźmina.

Przede wszystkim nowy Cyberpunk 2077 o kryptonimie Orion. Będzie to kolejny krok w rozwoju niezbyt udanej franczyzy, ale miejmy nadzieję na najlepsze. Fabuła będzie miała miejsce po fabule pierwszej części, prawdopodobnie tak jak kiedyś Wiedźmin II.

Wcześniej CD Red zapowiedziało nową grę Wiedźmina Season of the Lynx (Polaris), która będzie rozwijana na Unreal Engine 5. Będzie to nowa gałąź popularnej marki, która jest obecnie aktywnie rozwijana. Uważa się, że gra będzie składać się z trzech części na raz i będą one wypuszczane w ciągu sześciu lat, choć nie jest jasne, czy są to realistyczne daty.

Kolejnym projektem opartym na Wiedźminie jest Syriusz. Będzie to spin-off całej serii, być może mówiący więcej o powstaniu uniwersum i pierwszych wiedźminach. Nawiasem mówiąc, może to być gra wieloosobowa, więc staje się podwójnie interesująca. Jest też projekt Canis Majoris, również w uniwersum Wiedźmina, ale zostanie on opracowany przez zewnętrznych deweloperów.

Cóż, wisienka na torcie, Hadar to nowy początek dla studia, które zdecydowało się ruszyć dalej po Wiedźminie i Cyberpunku 2077. Projekt jest teraz na bardzo wczesnym etapie, więc na pewne szczegóły trzeba będzie poczekać.

Źródło: CD Projekt Red