iLounge | Newsy | Apple blokuje iOS 17 beta za darmo
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 02/20/23

Apple blokuje iOS 17 beta za darmo

Apple zaczęło ograniczać dostęp do iOS 17 beta dla zwykłych użytkowników.Apple blokuje iOS 17 beta za darmo

Apple, począwszy od wersji beta iOS 16.4, do pobierania oprogramowania, zaczęło dodawać nowe menu o nazwie Beta Updates (w programie Ustawienia). W ten sposób to menu umożliwia użytkownikom programu Apple Developer Program aktywowanie wersji beta deweloperów iOS na iPhonie. Oznacza to, że nie trzeba instalować profilu konfiguracyjnego z witryny Apple Developer.

Ta sekcja menu może się pojawić tylko wtedy, gdy iPhone jest zalogowany przy użyciu tego samego Apple ID, którego użyto do zarejestrowania się w programie Apple Developer Program.

Apple twierdzi, że w przyszłych wersjach iOS to menu będzie jedynym sposobem na włączenie wersji beta dla programistów, ponieważ profile nie będą już działać.

Apple blokuje iOS 17 beta za darmo

Nowa zmiana uniemożliwi użytkownikom, którzy nie są zarejestrowani w programie Apple Developer Program, bezpłatną instalację nadchodzącej wersji beta iOS 17 dla programistów.

W ubiegłym roku Apple zaczęło już zaostrzać walkę z serwisami, które publicznie udostępniają profile beta deweloperów. Na przykład witryna BetaProfiles.com została zamknięta w sierpniu, aby uniknąć sporów prawnych i sądowych.

Jeśli dana osoba nie chce płacić 99 USD rocznie za program dla programistów Apple, będzie musiała poczekać na publiczną wersję beta iOS 17. Użytkownicy mogą bezpłatnie zarejestrować się w publicznym programie beta firmy Apple.

Ponadto każdy może nadal bezpłatnie zainstalować wersję beta iOS 17 Developer Beta, korzystając z pliku IPSW. Nie wiadomo jednak, czy będzie to możliwe w przyszłości.

źródło: macromors