iLounge | Newsy | Apple rejestruje trzy nowe znaki towarowe dla Apple Vision
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 08/29/22

Apple rejestruje trzy nowe znaki towarowe dla Apple Vision

Według Bloomberga Apple złożyło trzy wnioski o znak towarowy. Najprawdopodobniej są przeznaczone do uruchamiania urządzeń wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.Apple rejestruje trzy nowe znaki towarowe dla Apple Vision

Bloomberg poinformował, że Apple zarejestrowane trzy znaki towarowe: Reality One, Reality Pro, Reality Processor. Może to wskazywać, że firma włączy markę Reality do nazwy i brandingu zestawu do rzeczywistości mieszanej. Nazwy znaków towarowych odpowiadają nazwie realityOS, która pojawiła się w kodzie Apple i potencjalnie odnosi się do systemu operacyjnego zestawu słuchawkowego.

Co ciekawe, to nie sam Apple złożył wniosek o rejestrację marki, ale Immersive Health Solutions. Najprawdopodobniej Apple wykorzystał firmę-przykrywkę do rejestracji, aby zachować poufność. We wszystkich trzech aplikacjach wspomina się o zestawie słuchawkowym rozszerzonej rzeczywistości i inteligentnych okularach.

Możliwe, że znak towarowy Reality One nawiązuje do nazwy samego zestawu słuchawkowego, Reality Pro wskazuje na ulepszoną wersję, tak jak ma to miejsce w innych produktach Apple. A nazwa Reality Processor może wskazywać na obecność chipa M2 w urządzeniu.

Według plotek, gogle umożliwiają korzystanie z rozszerzonej i wirtualnej rzeczywistości, w tym wersji VR Apple Maps i FaceTime, a także gier. Oczekuje się, że AR/VR może wejść na rynek nie wcześniej niż w styczniu 2023 roku.

Źródło: theverge