iLounge | Newsy | Apple wprowadza plan ratalny Apple Pay Later w USA
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 03/29/23

Apple wprowadza plan ratalny Apple Pay Later w USA

W Stanach Zjednoczonych firma Apple uruchomiła usługę ratalną Apple Pay Later.Apple wprowadza plan ratalny Apple Pay Later w USA

Firma Apple zapowiedziała uruchomienie długo wyczekiwanej usługi ratalnej Apple Pay Later, która pozwoli użytkownikom na zbliżeniowe płacenie za zakupy, rozłożenie kosztu usługi lub produktu na określony czas, z zerowym oprocentowaniem i bez zamawiać. Usługa pozwoli klientom w USA podzielić kwotę na 4 równe płatności w ciągu maksymalnie 6 tygodni i będzie dostępna wszędzie tam, gdzie obsługiwane jest Apple Pay.

Według Jennifer Bailey, wiceprezes Apple Pay i Apple Wallet, nowa funkcja została zaprojektowana, aby zapewnić użytkownikom „wygodę płacenia za przedmiot” i uniknąć pożyczania pieniędzy od znajomych lub rodziny na drobne zakupy. Dzięki Apple Pay Later klienci mogą pożyczyć od 50 USD do 1000 USD, po prostu w aplikacji Wallet na swoim iPhonie. Co ciekawe, pożyczka nie jest powiązana z historią kredytową i nie wpływa na nią w przyszłości.

Apple wprowadza plan ratalny Apple Pay Later w USA

Po zatwierdzeniu pożyczka może być przeznaczona na opłacenie usług, zakupy na stronach internetowych lub offline. Ta płatność jest obsługiwana wszędzie tam, gdzie dostępna jest usługa Apple Pay. Spłatami pożyczek Apple Pay Later można również zarządzać za pośrednictwem aplikacji Wallet, w której użytkownicy mogą zobaczyć całkowitą kwotę wszystkich pożyczek.

Usługa jest dostępna w ramach programu Mastercard Raty, a sprzedawcy nie muszą podejmować żadnych dodatkowych kroków w celu wdrożenia usługi Apple Pay Later dla swoich klientów. Jeśli sklep zaakceptuje Apple Pay, Apple Pay Później stanie się opcją dla jego klientów podczas płatności online i w aplikacji.

Usługa Apple Pay Later została pierwotnie ogłoszona na WWDC 2022, ale dopiero teraz zaczyna być udostępniana wąskiemu kręgowi użytkowników. Firma planuje udostępnić ją wszystkim użytkownikom w USA w nadchodzących miesiącach. Wkrótce może zostać rozszerzony na Europę.

źródło: 9to5mac