iLounge | Nowości | Apple Watch Ultra może identyfikować treningi według resortu
Nowości
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 11/29/22

Apple Watch Ultra może identyfikować treningi według resortu

Apple Watch Ultra ma nową funkcję, która może rozpocząć treningi na nartach lub snowboardzie w trybie offline, według ośrodka.Apple Watch Ultra może identyfikować treningi według resortu

Apple Watch Ultra stał się jeszcze bardziej funkcjonalny dla entuzjastów outdooru. Dzięki najnowszej wersji aplikacji Slopes użytkownicy Apple Watch Ultra mogą od razu przejść do treningu na nartach lub snowboardzie, naciskając przycisk akcji.

Aktualizacja aplikacji Slopes na iPhone'a i Apple Watch sprawia, że jest to jedna z pierwszych aplikacji innych firm, która używa nowego przycisku akcji. Przypominamy, że przycisk akcji jest dostępny wyłącznie w zegarku Apple Watch Ultra.

Apple Watch Ultra może automatycznie rozpoczynać treningi, wykrywając rodzaj odpoczynku

Po pobraniu aplikacji Slopes użytkownicy Apple Watch Ultra mogą włączyć przycisk akcji w aplikacji w Ustawieniach. Następnie wybierz Trening jako aktywność i Stoki jako aplikację do użycia. Możesz więc wybrać opcję rozpoczęcia Slope lub automatycznego rozpoczęcia treningu z poziomu aplikacji.

Jeśli reszta odbywa się na stoku, istnieje możliwość wyboru rodzaju treningu Narciarstwo, Snowboard itd., aby automatycznie rozpocząć za pomocą przycisku Akcja. Ponadto Apple Watch Ultra może wstrzymać trening na zboczu, naciskając jednocześnie przycisk akcji i przyciski boczne.

Aplikacja może również automatycznie wykryć, w którym ośrodku się znajdujesz, kiedy ją uruchomisz. Twórcy Slopes twierdzą, że nowa wersja ma ulepszoną obsługę Siri do prowadzenia treningów w aplikacji.

Ponadto aplikacja ma nową możliwość automatycznego przełączania dowolnego zegarka Apple Watch w tryb blokowania wody. Zapobiega to przypadkowym naciśnięciom przycisków w aplikacji poprzez wyłączenie wprowadzania dotykowego w Apple Watch.