iLounge | Newsy | Apple Watch Ultra z MicroLED w 2025 roku
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 02/08/23

Apple Watch Ultra z MicroLED w 2025 roku

Analityk Ross Young powiedział, że pierwszy Apple Watch MicroLED zostanie wydany w 2025 roku.Apple Watch Ultra z MicroLED w 2025 roku

Analityk Ross Young i kilka innych źródeł potwierdziło, że Apple pracuje nad urządzeniem Apple Watch z mikro-LED. Według analityka technologia ta pojawi się w Apple Watchu wiosną 2025 roku.

Yang nie podzielił się szczegółami dotyczącymi rozmiaru urządzenia, ale spekuluje się, że smartwatch będzie zawierał 2,1-calowy wyświetlacz. Oznacza to, że będą miały podobny rozmiar do nowego inteligentnego zegarka Apple Watch Ultra, który jest wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 1,92 cala.

Przypomnijmy, że MicroLED to nowa technologia, wykorzystuje mikroskopijne diody elektroluminescencyjne, które tworzą piksele. Zapewnia to dokładniejsze odwzorowanie kolorów i współczynnik kontrastu. Poprawia to wydajność HDR przy wyświetlaniu w słabych warunkach oświetleniowych. Ponadto zapewnia lepszą widoczność pod szerokim kątem, a prawdopodobieństwo wypalenia ekranu z czasem jest mniejsze niż w przypadku OLED. Ponadto czas reakcji MicroLED jest szybszy, a zużycie energii mniejsze, co poprawia efektywność pracy.

Apple wciąż znajduje się na wczesnym etapie opracowywania Apple Watch z MicroLED, więc czas Apple Watch Ultra z MicroLED może ulec zmianie w ciągu następnego roku.

źródło: macromors