iLounge | Newsy | Apple Watch pokazał, że bardzo źle sypiasz
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 03/13/23

Apple Watch pokazał, że bardzo źle sypiasz

Według nowych badań Apple Watch większość ludzi nie śpi wystarczająco dużo każdej nocy.Apple Watch pokazał, że bardzo źle sypiasz

Nowe badanie oparte na danych z Apple Heart and Movement Study wykazało, że większość ludzi nie śpi wystarczająco dużo każdej nocy. W badaniu przeprowadzonym przez naukowców z Brigham Women's Hospital przeanalizowano dane dotyczące snu ponad 42 000 użytkowników Apple Watch. I pokazał to tylko 31% z nich ma zalecane minimum siedmiu godzin (nawet nie 8 godzin) snu na dobę.

Apple Watch pokazał, że bardzo źle sypiasz

Naukowcy zebrali dane za pomocą programu Apple Heart and Movement Study, który został po raz pierwszy ogłoszony przez Apple w 2019 roku i jest dostępny dla każdego, kto korzysta z aplikacji Apple Health lub Apple Research na swoim iPhonie.

Udało im się uzyskać kilka interesujących danych, w tym fakt, że ludzie kładą się spać przed północą w dni powszednie w 66,4% przypadków, aw weekendy robi to 56,6% ogółu respondentów. Oprócz, mniej niż 40% mieszkańców przestrzega zalecanego czasu snu.

Badanie wykazało również, że niewystarczająca ilość snu może prowadzić do różnych problemów zdrowotnych, od zwiększonego ryzyka depresji po udar, cukrzycę i wysoki poziom cholesterolu we krwi. Lekarze na całym świecie zalecają spanie od siedmiu do ośmiu godzin na dobę, a nawet więcej, biorąc pod uwagę wzrost stresujących sytuacji.

Niniejsze opracowanie jest pierwszą częścią serii „Life's Essential 8”, druga część zostanie opublikowana wkrótce. Wyniki badania sugerują, że należy zwrócić większą uwagę na znaczenie wystarczającej ilości snu i podjąć działania. Nawiasem mówiąc, to nie pierwszy raz, gdy smartwatche pozwalają na tak duże badania. Apple monitoruje również, kto dostarcza takie dane dotyczące zdrowia i starannie szyfruje wszystkie poufne informacje.

źródło: 9to5mac