iLounge | Newsy | Apple wypuści OLED MacBook Air w 2024 roku
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 12/12/22

Apple wypuści OLED MacBook Air w 2024 roku

Apple planuje wprowadzić nowe modele 13-calowego MacBooka Air, 11-calowego iPada Pro i 12,9-calowego iPada Pro z wyświetlaczami OLED w 2024 roku.Apple wypuści OLED MacBook Air w 2024 roku

Ross Young podzielił się na Twitterze ciekawą informacją, że Apple chce wprowadzić nowe modele 13-calowego MacBooka Air, 11-calowego iPada Pro i 12,9-calowego iPada Pro z wyświetlaczami OLED już w 2024 roku.

Young nie podzielił się szczegółami na temat tych informacji, ale wcześniej powiedział, że wszystkie trzy urządzenia będą wyposażone w dwurzędowe wyświetlacze OLED. Z kolei wyposażone zostaną w dwie warstwy czerwoną, zieloną i niebieską, aby zwiększyć jasność i zmniejszyć zużycie energii. Yang powiedział wcześniej, że wszystkie trzy urządzenia będą również obsługiwać ProMotion z częstotliwościami odświeżania do 120 Hz.

Przypominamy, że modele iPada Pro z 2017 roku i nowsze obsługują już ProMotion z częstotliwością odświeżania od 24 Hz do 120 Hz. Ponadto Apple dodał ProMotion do 14-calowych i 16-calowych MacBooków Pro w 2021 roku, z tym samym zakresem częstotliwości (od 24 Hz do 120 Hz).

Obecnie nie ma komputerów Mac ani iPadów z wyświetlaczami OLED. Najnowsze modele Apple MacBook Air i iPad Pro są wyposażone w wyświetlacze LCD, a 12,9-calowy iPad Pro jest wyposażony w podświetlenie mini-LED, które zwiększa jasność i poprawia kontrast.

W przeciwieństwie do mini-LED LCD, wyświetlacze OLED zawierają samoświecące piksele i nie wymagają podświetlenia. Ta właściwość może zapewnić urządzeniom jeszcze lepszy kontrast i żywotność baterii.

źródło: macromors