iLounge | Newsy | Apple wydaje nowe oprogramowanie dla modeli AirPods Pro 2 i trzech Beats
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 11/09/22

Apple wydaje nowe oprogramowanie dla modeli AirPods Pro 2 i trzech Beats

Firma Apple zaprezentowała nowe oprogramowanie dla słuchawek AirPods Pro 2, a także Powerbeats Pro, Beats Fit Pro i Beats Studio Buds.Apple wydaje nowe oprogramowanie dla modeli AirPods Pro 2 i trzech Beats

1. Aktualizacja oprogramowania sprzętowego słuchawek AirPods Pro

Firma Apple wydała aktualizację oprogramowania sprzętowego dla AirPods Pro 2. Jest to druga aktualizacja, którą nowe słuchawki otrzymały od czasu premiery. Poprzedni firmware o nazwie 5A377 został zaktualizowany do wersji 5B58.

Nie jest jeszcze jasne, jakie nowe funkcje pojawiły się wraz z aktualizacją. Ponadto Apple nie dostarczył instrukcji dotyczących aktualizacji oprogramowania dla AirPods. Ale jak to zwykle bywa, oprogramowanie układowe można zainstalować za pomocą sieci bezprzewodowej (gdy AirPods są podłączone do urządzenia z systemem iOS).

Możesz sprawdzić dostępność aktualizacji oprogramowania sprzętowego dla ‌‌‌‌‌‌‌AirPods Pro‌‌‌‌‌‌‌‌ w następujący sposób:

  1. Podłącz AirPods Pro‌‌‌‌‌‌‌ do urządzenia z systemem iOS.;
  2. Otwórz program Ustawienia;
  3. Wybierz sekcję Ogólne > Informacje o programie;
  4. Wybierz „AirPods”;
  5. Sprawdź numer obok pozycji Wersja programu.

1. Aktualizacja oprogramowania układowego dla trzech modeli Beats

Apple wydaje nowe oprogramowanie dla modeli AirPods Pro 2 i trzech Beats

Firma Apple wprowadziła również nowe aktualizacje oprogramowania dla trzech modeli słuchawek Beats (Powerbeats Pro, Beats Fit Pro, Beats Studio Buds). ‌Powerbeats Pro‌ zmienił wersję 4A394 na 5B55, Beats Studio Buds zmieniło wersję 10M359 na 10M2155, a nowe oprogramowanie sprzętowe Beats Fit Pro to wersja 5B55 zamiast 4E64.

Apple nie mówi, co zawiera zaktualizowane oprogramowanie sprzętowe słuchawek Beats. Ale podczas korzystania z aktualizacji zauważyłem nową opcję, która anuluje połączenie, naciskając przycisk na urządzeniu (raz lub dwa).

Podobnie jak w przypadku AirPods‌‌, aktualizacja jest instalowana bezprzewodowo, gdy słuchawki są podłączone do urządzenia z systemem iOS. Jednocześnie muszą znajdować się w obudowie i być podłączone do źródła zasilania. Po sparowaniu urządzenia z iPhonem lub iPadem powinno ono zostać zaktualizowane w ciągu kilku minut.

źródło: macromors