iLounge | Newsy | Apple wydaje iOS 16.0.2 z poprawkami błędów
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 09/23/22

Apple wydaje iOS 16.0.2 z poprawkami błędów

Wydano nową aktualizację Apple iOS 16.0.2, która naprawia błąd poruszenia aparatu, ciągłe żądanie kopiowania i wklejania w systemie oraz inne błędy.Apple wydaje iOS 16.0.2 z poprawkami błędów

Firma Apple wydała nową aktualizację iOS 16.0.2. Zawiera godną uwagi poprawkę kilku ważnych problemów. Mianowicie: nieoczekiwane drżenie aparatu w iPhonie 14 Pro oraz eliminacja żądania kopiowania i wklejania tekstu lub obiektów.

Wcześniej użytkownicy modelu iPhone 14 Pro zauważyli, że podczas korzystania z aplikacji firm trzecich z wbudowaną kamerą (Snapchat i TikTok) aparat urządzenia zaczął się trząść. Dlaczego wystąpił taki błąd, nadal nie jest jasne, ale może to być spowodowane optyczną stabilizacją obiektywów aparatu.

Ponadto użytkownicy nie lubili ciągłego potwierdzania prośby o kopiowanie lub wklejanie, nawet jeśli już wyrazili zgodę na dostęp do schowka.

Oprócz tych błędów firma Apple naprawiła kilka innych: czarny wyświetlacz podczas konfiguracji, brak funkcji VoiceOver po ponownym uruchomieniu komputera, brak reakcji na dotyk (dotyczy modeli iPhone X, iPhone XR i iPhone 11).

Każdy użytkownik może zainstalować nową aktualizację iOS 16.0.2, przechodząc do Ustawienia iPhone'a > Aktualizacja oprogramowania.

Źródło: 9to5mac