iLounge | Newsy | Apple wypuści 27-calowy wyświetlacz miniLED w 2025 roku
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 04/11/23

Apple wypuści 27-calowy wyświetlacz miniLED w 2025 roku

Apple przygotowuje się do wypuszczenia 27-calowego wyświetlacza miniLED w 2025 roku.Apple wypuści 27-calowy wyświetlacz miniLED w 2025 roku

Według analityka Apple, Ming-Chi Kuo, firma pracuje obecnie nad nowym 27-calowym wyświetlaczem z technologią ekranu mini-LED. Chociaż wcześniej krążyły pogłoski, że projekt został całkowicie odrzucony, Kuo uważa, że nowy wyświetlacz jest nadal w fazie prac i najprawdopodobniej trafi na rynek pod koniec 2024 lub na początku 2025 roku.

Oczekuje się, że nowy wyświetlacz będzie obsługiwał 120 Hz ProMotion. Jednak to, co go wyróżnia, to zastosowanie nowego szklanego materiału z tyłu, który różni się od tego, który jest obecnie używany w ekranowanej linii produktów Apple. Ten nowy tylny panel sprawi, że urządzenie będzie cieńsze, co oznacza, że zmniejszy całkowitą grubość ramki wyświetlacza, pozwalając na cieńszą obudowę.

Podczas gdy Studio Display, które zostało wydane w 2022 roku wraz z Mac Studio, nie będzie aktualizowane przez około trzy lata, jeśli szacunki Kuo są prawidłowe, ten przedział czasowy jest całkowicie normalny. W rzeczywistości Pro Display XDR, który został wydany w 2019 roku, już dawno powinien zostać zaktualizowany. Pojawiły się pogłoski, że wraz z nowym komputerem Mac Pro pojawi się nowy wyświetlacz Pro Display XDR, ale nie zostały one jeszcze potwierdzone.

źródło: 9to5mac