iLounge | Newsy | Apple porzucił chipy iPhone'a 15 Pro z powodu problemów produkcyjnych
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 04/12/23

Apple porzucił chipy iPhone'a 15 Pro z powodu problemów produkcyjnych

Podczas produkcji iPhone'a 15 Pro wystąpiły problemy, więc urządzenie straci ważną cechę.Apple porzucił chipy iPhone'a 15 Pro z powodu problemów produkcyjnych

Według znanego analityka Apple, Ming-Chi Kuo, iPhone 15 Pro nie będzie miał dotykowych przycisków na krawędziach. Cytuje „nierozwiązane problemy techniczne przed masową produkcją”, które zmusiły Apple do rezygnacji z tej funkcji.

Początkowo krążyły pogłoski, że iPhone 15 Pro będzie wyposażony w półprzewodnikowe przyciski, które miały zapewniać haptyczne sprzężenie zwrotne, aby naśladować naciskanie przycisków bez fizycznego ich przesuwania.

Teraz analityk informuje, że iPhone 15 Pro nie otrzyma solidnej aktualizacji projektu przycisków i powróci do tradycyjnego fizycznego układu przycisków. Najprawdopodobniej otrzymamy wydłużony przycisk głośności, o którym wcześniej plotkowano. Kuo uważa, że Apple wciąż ma czas na przeprojektowanie iPhone'a 15 Pro, biorąc pod uwagę, że urządzenie jest na etapie rozwoju EVT.

Chociaż może to być dla niektórych zaskoczeniem, Apple nie jest obce wprowadzanie zmian w swoich produktach w ostatniej chwili, zanim trafią one na rynek. Nie jest jeszcze jasne, w jaki sposób ta zmiana wpłynie na ogólny wygląd i funkcjonalność iPhone'a 15 Pro, ani czy Apple może zapewnić użytkownikom oczekiwane wrażenia bez solidnych przycisków.

Analityk powiedział, że solidna konstrukcja przycisków powróci do serii iPhone 16 w 2024 roku.

źródło: MacRumors