iLounge | Nowości | Apple pozwoli ci usunąć poprawki bezpieczeństwa z iOS 16
Nowości
Sophia Stark

Sophia Stark · 09/13/22

Apple pozwoli ci usunąć poprawki bezpieczeństwa z iOS 16

Apple pozwoli ci usunąć zainstalowane poprawki bezpieczeństwa, ale nie rób tego niepotrzebnie.Apple pozwoli ci usunąć poprawki bezpieczeństwa z iOS 16

Oprócz pełnoprawnych aktualizacji Apple wydaje poprawki bezpieczeństwa, które ważą mniej, ale można je ładować w tle bez konieczności ponownego uruchamiania systemu. Wraz z wydaniem iOS 16 Cupertino umożliwi usunięcie tych poprawek. Ale nie powinieneś tego robić, chyba że wydaje się to konieczne, ponieważ poprawki mogą uniemożliwić oszustom uzyskanie dostępu do Twojego urządzenia.

Łatki rzadko powodują awarie systemu, w przeciwieństwie do pełnoprawnych aktualizacji lub wersji beta. Ale Apple nadal zdecydował się dodać tę aktualizację systemu, aby można było usunąć zainstalowane poprawki, jeśli negatywnie wpłyną na system twojego urządzenia.

Możesz usunąć poprawkę bezpieczeństwa:

  1. Przejdź do ustawień.
  2. Otwórz Basic i przejdź do Aktualizuj oprogramowanie.
  3. Następnie otwórz automatyczne aktualizacje.
  4. Dezaktywuj pozycję dotyczącą plików systemowych.

Ten dezaktywator wyłącza pojawianie się nowych łatek. Teraz będziesz musiał poczekać na pełną aktualizację systemu, aby wszystkie systemy bezpieczeństwa zostały zainstalowane. Możliwe będzie również usuwanie poszczególnych aktualizacji, ale Apple nie pokazał, jak to zrobić.

Źródło: The Verge