iLounge | Newsy | Apple pracuje nad nowym MacBook Air OLED
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 03/31/23

Apple pracuje nad nowym MacBook Air OLED

Apple opracowuje nowy model MacBooka Air, który będzie wyposażony w nieco mniejszy 13,4-calowy wyświetlacz OLED.Apple pracuje nad nowym MacBook Air OLED

Mówi się, że Apple opracowuje nowy model MacBooka Air, który będzie wyposażony w nieco mniejszy 13,4-calowy wyświetlacz OLED. Wiadomość pochodzi od Rossa Younga, dyrektora generalnego Display Supply Chain Consultants, który podzielił się informacjami z płacącymi obserwującymi na swojej stronie na Twitterze.

Według Yanga jest mało prawdopodobne, aby MacBook Pro otrzymał wyświetlacz OLED do 2026 r., ponieważ producenci skupią się na produkcji wyświetlaczy OLED dla iPada Pro. Ujawnił również, że Apple planuje wypuścić modele MacBook Air i 11,1-calowego/13-calowego iPada Pro z wyświetlaczami OLED w 2024 roku.

Wyświetlacze OLED oferują zwiększoną jasność, lepszy współczynnik kontrastu i lepszą efektywność energetyczną niż modele LCD, co skutkuje dłuższą żywotnością baterii. Ten rozwój może być znaczącym ulepszeniem dla użytkowników Apple, ponieważ wyświetlacze OLED stają się coraz bardziej popularne w urządzeniach mobilnych.

Podobno Samsung Display pracuje nad wyświetlaczami OLED, które będą używane w przyszłych modelach MacBooka Air. Jednak Yang spodziewa się, że Apple wypuści jeszcze w tym roku większego 15-calowego MacBooka Air z panelem LCD.

Yang ma reputację dokładnego ujawniania szczegółów związanych z wyświetlaczami przyszłych produktów Apple, w tym włączeniem technologii ProMotion do iPhone'a 13 Pro i MacBooka Pro, a także iPada mini szóstej generacji z większym 8,3-calowym wyświetlaczem.

Ponieważ Apple nieustannie wprowadza innowacje i rozszerza swoją linię produktów, użytkownicy mogą spodziewać się nowych postępów w technologii wyświetlania w nadchodzących latach.

źródło: MacRumors