iLounge | Newsy | Apple ma na celu przyspieszenie wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 04/14/23

Apple ma na celu przyspieszenie wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu

Apple planuje do 2025 roku wykorzystywać materiały pochodzące w 100% z recyklingu we wszystkich swoich bateriach, magnesach i płytkach drukowanych.Apple ma na celu przyspieszenie wykorzystania materiałów pochodzących z recyklingu

Troska o środowisko dla Apple nie jest niczym nowym. Ale w tym roku Cupertino zdecydowało się poważnie naciskać na wykorzystanie do 2025 roku lutu pochodzącego w 100% z recyklingu, pierwiastków ziem rzadkich, złota i cyny.

Takie cele nie są rzadkością w firmie, ponieważ Cupertino pracuje nad tym od dłuższego czasu. iPad, Apple Watch, AirPods Pro, MacBook Pro, Mac mini i głośniki HomePod 2 są już pełne materiałów pochodzących z recyklingu.

Apple dąży do tego, aby do 2030 roku wszystkie produkty wytwarzać wyłącznie przy użyciu zrównoważonych lub neutralnych materiałów oraz aby każdy produkt był neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla. Aby w tym pomóc, Cupertino opracowało nawet filmy szkoleniowe AR dotyczące prawidłowego demontażu urządzeń do recyklingu, które są pokazywane pracownikom w fabrykach w Teksasie.

Ważna jest też zapowiedź, że do 2025 roku plastik całkowicie zniknie z opakowań wszystkich produktów. Teraz 96% opakowań Apple'a jest już pozbawionych plastiku, ale w pudełku wciąż są etykiety, lakiery i wkładki, które swoimi 4% psują cały obraz. Spodziewajcie się wkrótce nowych pudełek na wszystkie produkty, które będą zaprojektowane z materiałów pochodzących z recyklingu, które nie szkodzą środowisku.

źródło: MacRumors