iLounge | Newsy | Apple wciąż pracuje nad odwrotnym ładowaniem iPhone
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 02/07/23

Apple wciąż pracuje nad odwrotnym ładowaniem iPhone

Apple opracowuje technologię bezprzewodowego ładowania zwrotnego dla iPhone'a. Umożliwi bezprzewodowe ładowanie słuchawek AirPods i innych urządzeń z iPhone.Apple wciąż pracuje nad odwrotnym ładowaniem iPhone

Apple kontynuuje prace nad funkcją bezprzewodowego ładowania zwrotnego. Technologia ta pozwoli ładować inne urządzenia z iPhone. Na przykład takie jak AirPods.

Oczekuje się, że będzie to ulepszona opcja dwukierunkowego ładowania bezprzewodowego dla nadchodzącego modelu iPhone'a. Nawiasem mówiąc, wcześniej firma chciała to zrobić w iPhonie 14 Pro, ale nie miała czasu na czas.

Aby wyposażyć iPhone w taką funkcję, firma musi zoptymalizować kluczowe aspekty, takie jak: szybkość ładowania, odprowadzanie ciepła i wydajność.

Mówi się, że firma pracuje nad niestandardowym interfejsem użytkownika, który będzie podobny do MagSafe.

Przypomnij sobie, że ładowanie MagSafe odbywa się za pomocą technologii tranzytowej. Oznacza to, że ładowanie następuje, gdy iPhone‌ jest podłączony do kabla Lightning. Nowa technologia może działać w ten sam sposób, podłączając się z tyłu „iPhone'a” i ładując w tym samym czasie, co „iPhone”.

Na przykład Samsung ma już podobną technologię bezprzewodowego ładowania zwrotnego, która umożliwia smartfonowi ładowanie dowolnego urządzenia opartego na Qi.

źródło: macromors