iLounge | Newsy | Apple pracuje nad tańszą wersją gogli AR/VR
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 01/18/23

Apple pracuje nad tańszą wersją gogli AR/VR

Apple już rozpoczęło prace nad bardziej przystępnym cenowo zestawem słuchawkowym rzeczywistości mieszanej.Apple pracuje nad tańszą wersją gogli AR/VR

Podobno Apple pracuje nad bardziej przystępnym cenowo zestawem słuchawkowym AR/VR. Niektóre źródła dość dobrze zaznajomione z zestawami słuchawkowymi Apple podają, że firma planuje już tańszą wersję urządzenia. Dokładny koszt zestawu słuchawkowego nie jest jeszcze znany, ale twierdzi się, że firma chce zrównać cenę urządzenia z najnowszym iPhonem, z około 800 do 1600 USD.

Inżynierowie Apple wciąż zastanawiają się, jak sprawić, by produkt był tańszy. Może to jednak skutkować bardziej przystępną cenowo wersją zestawu słuchawkowego z wyświetlaczami o niższej rozdzielczości, mniejszą liczbą czujników, tańszymi materiałami, wolniejszym procesorem i brakiem układu H2.

Przypomnijmy, że firma planuje przede wszystkim zaprezentować swój pierwszy zestaw słuchawkowy w wyższej cenie, wszystko po to, aby zobaczyć, ile ludzie są skłonni zapłacić za takie urządzenie.

Wcześniej analityk Ming-Chi Kuo poinformował, że Apple chce wprowadzić tańszą wersję zestawu słuchawkowego i model premium w 2025 roku.

źródło: 9to5mac