iLounge | Newsy | Apple planuje wprowadzić wyświetlacz MicroLED w nadchodzącym iPhonie
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 05/11/23

Apple planuje wprowadzić wyświetlacz MicroLED w nadchodzącym iPhonie

Według niedawnego raportu DigiTimes, Apple planuje wypuścić iPhone'a z wyświetlaczem microLED, który będzie miał kilka zalet w porównaniu z wyświetlaczami OLED.Apple planuje wprowadzić wyświetlacz MicroLED w nadchodzącym iPhonie

Apple podobno planuje wprowadzić technologię wyświetlania microLED w zaktualizowanych wersjach iPhone'a. Technologia zapewni szereg korzyści w porównaniu z istniejącymi wyświetlaczami. Na przykład microLED zapewnia wyższy kontrast, lepszą jasność, zużywa mniej energii, ale kosztuje dużo więcej.

Według DigiTimes, publikacji dotyczącej łańcucha dostaw, pierwszym urządzeniem Apple wyposażonym w wyświetlacz microLED będzie Apple Watch Ultra 2, który ma przejść na microLED do końca 2024 lub 2025 roku. Raport twierdzi, że po Apple Watch Ultra 2, Apple planuje wprowadzić tę technologię na iPhone'a i iPada.

Oczekuje się jednak, że przejście na wyświetlacze microLED zajmie kilka lat. Oczekuje się , że cztery modele iPhone'a 15, które mają pojawić się jeszcze w tym roku, będą korzystały z wyświetlaczy OLED, a pierwszy iPhone microLED może nie pojawić się przez jakiś czas.

Plan Apple dotyczący wprowadzenia technologii wyświetlaczy microLED do nadchodzącego iPhone'a stanowi kamień milowy dla firmy.

Chociaż technologia ta zostanie po raz pierwszy wprowadzona w Apple Watch Ultra 2, z czasem trafi na iPhone'a i iPada. Jednak przejście prawdopodobnie zajmie kilka lat, a pierwszy iPhone z technologią microLED może nie zostać wydany w najbliższym czasie.

źródło: macromors