iLounge | Newsy | Apple planuje aktualizację Siri i przeprojektowanie aplikacji telewizyjnej
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 03/17/23

Apple planuje aktualizację Siri i przeprojektowanie aplikacji telewizyjnej

Pojawiły się informacje, że Apple planuje aktualizację Siri i przygotowuje przeprojektowanie aplikacji TV.Apple planuje aktualizację Siri i przeprojektowanie aplikacji telewizyjnej

Apple, jak donosi 9to5mac, pracuje nad aktualizacją dla języka naturalnego Siri na Apple TV. Szczegóły pojawiły się w najnowszych wersjach beta tvOS 16.4 i macOS Ventura 13.3. Pokazują one, że Apple opracował platformę „Siri Natural Language Generation”, aby poprawić możliwości osobistego asystenta w zakresie języka naturalnego.

Chociaż nowy framework jest na razie ograniczony do tvOS 16.4 beta, istnieją oznaki, że kod jest zawarty w innych produktach Apple, w tym iOS, HomePod OS, iPadOS i macOS. Sugeruje to, że wszystkie funkcje Siri, z którymi Apple obecnie eksperymentuje w Apple TV, mogą w przyszłości trafić na wszystkie urządzenia.

Obecnie system generowania języka naturalnego Siri jest używany do opowiadania dowcipów i historii, ale Apple planuje rozszerzyć go o timery. Najprawdopodobniej po swoim wydarzeniu AI przedstawicielstwo Apple chce szybko dogonić przegranych, by konkurować z Google i Microsoftem. Tym samym chcą rozszerzyć możliwości Siri, jako jednej z głównych w tej chwili firm zajmujących się sztuczną inteligencją.

Oprócz aktualizacji Siri najnowsza wersja beta systemu macOS Ventura 13.3 zawiera również przeprojektowaną aplikację Apple TV dla komputerów Mac. Nowa wersja dodaje pasek boczny ułatwiający nawigację, dzięki czemu jest podobny do wersji aplikacji na iPada. Pasek boczny zapewnia lepszy dostęp do różnych funkcji aplikacji TV, w tym Apple TV+ i zakupów w aplikacji.

Należy zauważyć, że zaktualizowana aplikacja telewizyjna nie jest jeszcze zaimplementowana w bieżącej wersji beta systemu macOS 13.3, więc może zostać dodana do przyszłej wersji beta lub zapisana do późniejszej aktualizacji oprogramowania.

źródło: macromors