iLounge | Newsy | Apple planuje wprowadzić wyświetlacze microLED do iPhone, iPada i Maca
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 01/16/23

Apple planuje wprowadzić wyświetlacze microLED do iPhone, iPada i Maca

Apple prawdopodobnie planuje wprowadzić nowe wyświetlacze microLED do urządzeń takich jak iPhone, iPad i Mac po tym, jak zrobi to w nowym Apple Watch Ultra.Apple planuje wprowadzić wyświetlacze microLED do iPhone, iPada i Maca

Redaktor Bloomberg Mark Gurman powiedział, że Apple prawdopodobnie planuje wyposażyć iPhone, iPad i komputery Mac w wyświetlacze microLED. Stanie się to jednak po pojawieniu się technologii w nowym modelu Apple Watch Ultra, którego premiera planowana jest na koniec 2024 roku.

Gurman mówi, że opracowanie własnej technologii microLED zajęło Apple około 6 lat. Firma uruchomiła swój projekt microLED o nazwie kodowej T159 około 2017 roku. Ta konstrukcja została zaprojektowana w celu zapewnienia lepszej jasności, reprodukcji kolorów i kątów widzenia. Dzięki temu obrazy na ekranie wyglądają jak narysowane na szybie wyświetlacza.

Mark Gurman sugeruje, że po wprowadzeniu technologii w nowym Apple Watch Ultra 2024, wyświetlacze microLED firmy Apple zaczną pojawiać się na iPhonie, a następnie na iPadzie i Macu. Tym samym Apple w przyszłości zaimplementuje wyświetlacze microLED we wszystkich kluczowych produktach.

źródło: macromors