iLounge | Newsy | Apple Pencil 3 będzie mógł kopiować kolory z rzeczywistych powierzchni
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 01/03/23

Apple Pencil 3 będzie mógł kopiować kolory z rzeczywistych powierzchni

Nowa technologia Apple Pencil 3 działa jak zakraplacz i będzie w stanie kopiować kolory z rzeczywistych powierzchni.Apple Pencil 3 będzie mógł kopiować kolory z rzeczywistych powierzchni

Apple nie aktualizował rysika Apple Pencil 2 od kilku lat. Jego wsparcie otrzymały prawie wszystkie nowe modele iPadów, a sam Apple Pencil, choć najlepszy w swoim segmencie, jest już trochę przestarzały.

Od 2019 roku w sieci krążą pogłoski o trzeciej generacji ołówka Apple, który może otrzymać dotykową gumkę i kilka dodatkowych dotykowych przycisków na ołówku. Znawcy poinformowali również o nowym czarnym kolorze, który zastąpi białą wersję.

Ale niedawno w Apple opublikowano patent, który opisuje rysik z czujnikiem koloru na końcówce. Może kopiować dane oświetlenia i przesyłać kolory do iPada. Co ciekawe, rysik w tym patencie nie tylko działa jak zakraplacz w Photoshopie, ale kopiuje samą teksturę. Może to być świetna i innowacyjna funkcja dla artystów.

Wyobraź sobie, że musisz narysować smoka. Za pomocą rysika możesz pobrać kolor i fakturę skóry ze swojego portfela. Lub, jeśli chcesz dokładnie oddać odcień skóry osoby, po prostu skopiuj go i narysuj.

Oczywiście w przypadku patentów nigdy nie wiadomo, co pojawi się w tym roku, a co pozostanie tylko konceptem. Co więcej, Apple może uzyskać zgodę na ponad 100 patentów rocznie.

źródło: MacRumors