iLounge | Newsy | Apple ogłasza datę WWDC 2023
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 03/29/23

Apple ogłasza datę WWDC 2023

Wreszcie znane są daty WWDC 2023!Apple ogłasza datę WWDC 2023

Firma Apple oficjalnie ogłosiła daty 34. dorocznej konferencji Worldwide Developers Conference (WWDC), która odbędzie się w dniach 5-9 czerwca 2023 r. Podobnie jak w poprzednich trzech latach, ze względu na pandemię COVID-19 wydarzenie odbędzie się online.

Konferencja obejmie sesje online i prezentację, dzięki której programiści będą mogli zapoznać się z najnowszymi funkcjami i aktualizacjami oprogramowania. Ponadto po raz kolejny odbędzie się Swift Student Challenge, a Apple przyjmuje zgłoszenia od studentów do 19 kwietnia.

Pomimo formatu online, Apple planuje zorganizować specjalne całodniowe wydarzenie dla wybranych programistów i studentów 5 czerwca w kampusie Apple Park. Uczestnicy będą mogli obejrzeć przemówienie i filmy o stanie Unii, spotkać niektórych pracowników Apple i wziąć udział w Apple Design Awards.

Apple rozpocznie wydarzenie 5 czerwca od prezentacji przewodniej, w której zaprezentowane zostaną najnowsze aktualizacje dla systemów iOS 17, iPadOS 17, tvOS 17, watchOS 10 i macOS 14, a także możliwe ogłoszenia dotyczące sprzętu. Oczekuje się, że tegoroczna konferencja będzie koncentrować się na długo oczekiwanym zestawie słuchawkowym AR/VR firmy Apple, a także spekuluje się, że możemy zobaczyć premierę Maca Pro i 15-calowego MacBooka Air.

źródło: MacRumors