iLounge | Newsy | Apple ograniczy dostęp do usług dla starszych urządzeń
Newsy
Sophia Stark

Sophia Stark · 04/05/23

Apple ograniczy dostęp do usług dla starszych urządzeń

Apple planuje ograniczyć dostęp do swoich usług posiadaczom starszych iPhone'ów.Apple ograniczy dostęp do usług dla starszych urządzeń

Firma Apple ogłosiła, że jej usługi, z wyjątkiem iCloud, od maja przestaną działać na niektórych starszych wersjach systemów iOS, macOS, watchOS i tvOS. Wydaje się, że takie ograniczenia dotkną niewielki odsetek użytkowników.

Użytkownicy nie będą już mogli uzyskiwać dostępu do żadnych usług Apple innych niż iCloud w następujących wersjach oprogramowania:

  • iOS 11 — iOS 11.2.6
  • macOS 10.13 — macOS 10.13.3
  • z systemu watchOS 4 na system watchOS 4.2.3
  • tvOS 11 do tvOS 11.2.6.

Apple powiedział, że użytkownicy, którzy nie zaktualizowali iOS 11.2.6, otrzymają powiadomienie push o problemie i zostaną poproszeni o aktualizację, jeśli urządzenie nie obsługuje aktualizacji, usługi zostaną wyłączone.

W dokumencie wsparcia wydanym w zeszłym miesiącu Apple powiedział, że niektóre starsze wersje iOS nie będą już kompatybilne z App Store, Siri i Mapami.

Firma Apple nie wyjaśniła, dlaczego kończy świadczenie usług na starszych wersjach oprogramowania układowego. Jednak ten ruch wpłynie tylko na niewielki procent użytkowników. W połowie lutego Apple ogłosił, że tylko 8% aktywnie używanych iPhone'ów miało system iOS 14 lub wcześniejszy.

Usługi Apple obejmują: Apple Music, Apple Arcade, Apple TV+, Apple Fitness+, Apple News+ i inne. Użytkownicy, którzy chcą nadal korzystać z tych usług, powinni zaktualizować swoje urządzenia do najnowszej dostępnej wersji oprogramowania. Lub kup urządzenia kompatybilne z nowym oprogramowaniem.

źródło: MacRumors