iLounge | Newsy | Apple do tworzenia niestandardowych wyświetlaczy, zaczynając od Apple Watch Ultra
Newsy
Polina Harchenko

Polina Harchenko · 01/11/23

Apple do tworzenia niestandardowych wyświetlaczy, zaczynając od Apple Watch Ultra

Według Bloomberga, Apple planuje uruchomić własne wyświetlacze dla iPhone'a i Apple Watcha. Pierwszy taki wyświetlacz może pojawić się już w 2024 roku na Apple Watch Ultra.Apple do tworzenia niestandardowych wyświetlaczy, zaczynając od Apple Watch Ultra

Według Bloomberga od 2024 roku Apple zacznie używać swoich wyświetlaczy w kilku produktach, a mianowicie w iPhonie i Apple Watch. Posunięcie to pozwoliłoby Apple w mniejszym stopniu polegać na pracy innych firm partnerskich, takich jak Samsung i LG.

Początkowo Apple chce wprowadzić własny ekran microLED do Apple Watch Ultra. Apple może następnie dystrybuować takie wyświetlacze do iPhone'a, a także do innych produktów. Jednocześnie takie wyświetlacze najprawdopodobniej będą produkowane przez zewnętrznych producentów, ale rozwój będzie pochodził od Apple.

Według Bloomberga, Apple chce zrobić wszystko, co możliwe, aby wyprodukować więcej własnych komponentów dla iPhone'a, iPada i Maca. Wszystko po to, aby ograniczyć konieczność współpracy z dużą liczbą producentów komponentów.

Apple już próbuje przetestować wyświetlacze microLED dla Apple Watch. Takie ekrany będą w stanie zapewnić jaśniejsze i bardziej nasycone kolory, a także poprawić kąty widzenia.

Początkowo twórcy planowali przejść na wyświetlacze microLED w 2020 roku, ale musieli rozwiązać kilka problemów technicznych. Apple planowało również użyć microLED do większych wyświetlaczy, ale zdecydowało się najpierw skupić na zegarku Apple Watch, aby zaoszczędzić pieniądze.

źródło: macromors