iLounge | Nowości | Apple odwołuje M2 Extreme i szykuje coś prostszego
Nowości
Sophia Stark

Sophia Stark · 12/19/22

Apple odwołuje M2 Extreme i szykuje coś prostszego

W wektorowej zmianie Apple'a, zamiast M2 Extreme, nowy Apple Silicon Mac Pro będzie miał prostszy układ z możliwością konfiguracji pamięci RAM.Apple odwołuje M2 Extreme i szykuje coś prostszego

Od jakiegoś czasu w sieci krążą plotki o nowym Apple Silicon Mac Pro, który pozwoli firmie odejść od Intela na rzecz własnych układów. Początkowo źródła znające sytuację mówiły, że firma wyprodukuje nowy „superkomputer” oparty na chipie M2 Extreme o dwukrotnie większej mocy niż M2 Ultra. Nowy układ otrzyma 48 rdzeni procesora i 152 rdzenie GPU, co uczyni go poważnym konkurentem dla obecnych liderów rynku.

Ale, jak się okazało, Apple miał problemy z produkcją tego układu i dlatego odmówił jego wyprodukowania. Według sprawdzonego analityka Gurmana najprawdopodobniej czekamy na prostszy model Apple Silicon Mac Pro, z możliwością konfiguracji pamięci RAM.

Układ M2 Ultra, który zostanie wyprodukowany na potrzeby nowości, otrzyma do 24 rdzeni procesora, 76 rdzeni GPU i do 192 GB zunifikowanej pamięci RAM. Takie wolumeny są trudne w obsłudze dla przeciętnego użytkownika, ale profesjonaliści mogą zauważyć, że dostępność 192 GB RAM-u jest wciąż ograniczona i nie sięga nawet 1,5 TB RAM-u, które oferuje obecnie na rynku Mac Pro 2019.

Raporty Gurmana sugerują, że M2 Pro Mac mini i M2 Ultra Mac Pro pojawią się około 2023 roku, ponieważ są obecnie w fazie rozwoju. Firma pracuje też nad nowymi 14 i 16-calowymi modelami MacBooka Pro M2 Pro i M2 Max, których prezentacja spodziewana jest na początku nowego roku. Ponadto nowe profesjonalne monitory Pro Display XDR i Studio Display są wciąż w fazie rozwoju.

źródło: 9to5mac