iLounge | Nowości | Apple zainstaluje ulepszony układ A17 w iPhonie 15 Pro
Nowości
Sophia Stark

Sophia Stark · 03/02/23

Apple zainstaluje ulepszony układ A17 w iPhonie 15 Pro

Apple spodziewa się dużego popytu na modele iPhone'a 15 Pro, dzięki chipowi A17, który będzie produkowany przy użyciu nowej technologii.Apple zainstaluje ulepszony układ A17 w iPhonie 15 Pro

Według ostatniego raportu branżowego DigiTimes, Apple spodziewa się dużego popytu na iPhone'a 15 Pro ze względu na wymianę chipa na mocniejszy.

Oczekiwany popyt na aktualizację wynika ze znacznych ulepszeń procesora A17, pierwszego chipa Apple do iPhone'a opartego na technologii procesowej 3 nm pierwszej generacji TSMC. Oczekuje się, że Apple przejdzie w tym roku na technologię 3 nm TSMC w chipie A17 Bionic, który prawdopodobnie będzie używany w modelach iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max.

Technologia N3 zapewni lepszą efektywność energetyczną i wydajność w porównaniu z obecnymi chipami 5 nm. Chociaż początkowe koszty produkcji pierwszej generacji technologii 3nm są wyższe, Apple zrealizowało 100% początkowych zamówień, co wskazuje na gotowość poniesienia wyższych kosztów.

Modele iPhone'a 15 Pro będą również wyposażone w nowe elementy konstrukcyjne, takie jak USB-C, półprzewodnikowe przyciski głośności i zasilania, technologia kamery peryskopowej i wiele innych. Nowość zadebiutuje jesienią tego roku.

źródło: MacRumors